Veterinary Antibiotics
GenTylo Antibiotic | Water Soluble Powder {100g}
Rated 5.00 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Capacity | 100g |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Item Type | Strong antibiotic medication |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Kachmenth-B – Effective Respiratory Support for Poultry, Livestock & Companion Animals
Rated 0 out of 5
₦2,500.00 – ₦17,000.00Price range: ₦2,500.00 through ₦17,000.00
| Size | 1L, 500ml, 100ml |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
PF-PRIMETOX (Broad Spectrum Toxin Binder) – Advanced Mycotoxin Control for Animal Feed
Rated 0 out of 5
₦70,050.00
| Weight | 50000000000 g |
|---|
Salinomycin Sodium 12% – Premium Feed-Grade Coccidiostat for Poultry, Pigs, and Livestock Health
Rated 0 out of 5
₦145,000.00
| Weight | 5000000000 g |
|---|
Diclacox Liquid (Anticoccidial Medication) – 1 Litre
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anticoccidial liquid |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | 1 litre bottle |
| Suitable For | Control of coccidiosis in poultry |
| NAFDAC Reg. Number | B4-9182 |
| Country of Origin | Avico: Kingdom of Jordan |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Diclacox Liquid (Anticoccidial Medication) – 1 Litre
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anticoccidial liquid |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | 1 litre bottle |
| Suitable For | Control of coccidiosis in poultry |
| NAFDAC Reg. Number | B4-9182 |
| Country of Origin | Avico: Kingdom of Jordan |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Diclacox Liquid (Anticoccidial Medication) – 1 Litre
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anticoccidial liquid |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | 1 litre bottle |
| Suitable For | Control of coccidiosis in poultry |
| NAFDAC Reg. Number | B4-9182 |
| Country of Origin | Avico: Kingdom of Jordan |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
KENFLOX 20% ORAL For Livestock (1 litre)
Rated 0 out of 5
₦35,950.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Species | Poultry, swine and ruminants |
| Size | 1000 ml bottles |
| Country of Origin | Deventer, Holland |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Diclacox Liquid (Anticoccidial Medication) – 1 Litre
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Anticoccidial liquid |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | 1 litre bottle |
| Suitable For | Control of coccidiosis in poultry |
| NAFDAC Reg. Number | B4-9182 |
| Country of Origin | Avico: Kingdom of Jordan |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Load more products
Loading...










