Search products
Price filter
Sort by
Filter by Power
Offers
“Hybrid Blowpipe Kit for Humane Immobilization/Treatment of Animals (Evet Brand) (Shipped From Overseas)” has been added to your cart. View cart
Garri Processing Plant (Combo) – Locally Assembled | Free Shipping
Rated 4.00 out of 5
| Weight | 1000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 1 month |
| Item Condition | 100% Brand new |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Poultry Processing Line
Rated 0 out of 5
₦6,490,000.00
| Weight | 196000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Egg Incubator ( 64 |128 | 192 | 256 | 320 | 380| 1000 Eggs Capacity) – Electric Powered/Temperature and Humidity Alarm/Automatic Egg-Turning Sensors.
Rated 0 out of 5
₦200,000.00 – ₦1,955,000.00Price range: ₦200,000.00 through ₦1,955,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Additional information | Instructional manual available |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Power | 18amp, 220V |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 1000 Eggs Capacity, 128 Eggs Capacity, 192 Eggs Capacity, 256 Eggs Capacity, 320 eggs capacity, 380 Eggs Capacity, 64 Eggs Capacity |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Special Offer: Buy 500 Supergene (Malaysian Dwarf) Oil Palm Seedlings & Get 2 Padma Tomato Seeds Free!
Rated 0 out of 5
₦1,000,000.00
| Weight | 5000000000 g |
|---|
Hybrid Blowpipe Kit for Humane Immobilization/Treatment of Animals (Evet Brand) (Shipped From Overseas)
Rated 0 out of 5
₦950,000.00
| Weight | 1050 g |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 8 × 3 cm |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
4.75 out of 5
Imported Cutting Machine (Poultry)
Rated 0 out of 5
| Weight | 40000 g |
|---|---|
| Item Type | Chicken/meat cutter, Saw Cutter |
| Suitable For | Poultry processing |
| Item Condition | Imported |
| Features | Stainless steel |
| Packaging | Wooden boxes |
| Power control | Powered by electricity/high capacity generators |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Poultry equipment |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Offer: 2pack of Hybrid Supergene Sprouted Seeds (Oil Palm Nuts | Pack of 500)+1pack of nursery bag
Rated 0 out of 5
Combo Offer: Maize Sheller with GX200 Petrol Engine (1000–1500 kg/hr) + Metal Seed Planter
Rated 0 out of 5
₦450,000.00
Stainless Steel Net Table (3ft × 6ft) – Chicken Draining Table for Poultry Processing
Rated 0 out of 5
| Weight | 500000000 g |
|---|
Complete Irrigation Combo Kit For One Acre – Drip Tape | End Cap | Connector with Valve | Layflat Hose
Rated 0 out of 5
Load more products
Loading...










