| Weight | 350000 g |
|---|
| Dimensions | 169 × 97 × 98 cm |
|---|
| Capacity | 1056 Eggs |
|---|
| Suitable For | Hatching poultry eggs |
|---|
| Item Condition | Imported, New, New, portable and safe |
|---|
| Features | Electrical heating systems | Calibrating temperature sensor reading | Heating element | Humidity alarm | Temperature alarm | |
|---|
| Additional information | Instructional manual available |
|---|
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
|---|
| Power | 500W |
|---|
| Minimum Order | 1 unit |
|---|
| Up to Date | UTD |
|---|