“Doxy-Gen Antibiotic For Livestock (100g)” has been added to your cart. View cart
Showing all 10 resultsSorted by price: low to high
APA Ultra Strepen P
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Antibiotic powder |
| Suitable For | Poultry farmers, Veterinarians |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
Sultrimix (Injectable Antibiotic for Livestock) 100ml
Rated 0 out of 5
₦1,450.00 – ₦68,200.00Price range: ₦1,450.00 through ₦68,200.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Injectable, Strong antibiotic medication |
| Species | Cattle, sheep and goats, Livestock |
| Suitable For | Intramuscular | Subcutaneous | Slow Intravenous Injection |
| Packaging | 100ml bottles, 100ml packed as 48 bottles in a box |
| Country of Origin | Mobedco-Vet, Jordan |
| NAFDAC Reg. Number | B4-5258 |
GenTylo Antibiotic | Water Soluble Powder {100g}
Rated 5.00 out of 5
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Capacity | 100g |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Item Type | Strong antibiotic medication |
| Up to Date | UTD |
Tylonor 20 (Antibacterial Drug)
Rated 0 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Class | Antibacterial agent |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | Bottles |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | For the treatment of bacterial diseases caused by Gram-positive and Gram-negative bacteria |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Cipro-Zaet
Rated 0 out of 5
| Class | Antibiotics |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Poultry, other uses |
| Features | Broad spectrum antibiotics |
Enrozaet-17
Rated 0 out of 5
₦4,300.00 – ₦40,500.00Price range: ₦4,300.00 through ₦40,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
AMOXY-COL Antibiotic {100g}
Rated 0 out of 5
₦8,000.00
4.67 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Doxy-Gen Antibiotic For Livestock (100g)
Rated 0 out of 5
₦14,600.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Composition | Doxycycline Hyclate 200mg Gentamycin Sulphate 200mg |
| Species | Calves, Pigs, Poultry |
| Size | 100g |
| Up to Date | UTD |










