Hendrix Broiler finisher (Essential | 25kg)
₦23,756.25| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Hendrix Breeder Concentrate (5% | 50kg)
₦101,062.50| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Hendrix Broiler Concentrate Starter (For Broilers | 50kg)
₦106,312.50| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 50kg bag |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
Hendrix Broiler Starter (Essential | 25kg)
₦24,675.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Broiler Concentrate (For Commercial Production | Agricare Brand) – 30kg Bag
₦63,999.00| Weight | 30000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Starter Concentrate |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
| Packaging | 30kg bags |
| Up to Date | UTD |










