Egg Incubator ( 64 |128 | 192 | 256 | 320 | 380| 1000 Eggs Capacity) – Electric Powered/Temperature and Humidity Alarm/Automatic Egg-Turning Sensors.
Price range: ₦200,000.00 through ₦1,955,000.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Additional information | Instructional manual available |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Power | 18amp, 220V |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 1000 Eggs Capacity, 128 Eggs Capacity, 192 Eggs Capacity, 256 Eggs Capacity, 320 eggs capacity, 380 Eggs Capacity, 64 Eggs Capacity |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Automatic Incubators: Everything You Need to Know to Get Started (e-Book)
Original price was: ₦4,000.00.₦2,500.00Current price is: ₦2,500.00.| Payment Term | Full Payment |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
1056 Eggs Capacity Incubators (Electric Powered-500W)
| Weight | 350000 g |
|---|---|
| Dimensions | 169 × 97 × 98 cm |
| Capacity | 1056 Eggs |
| Suitable For | Hatching poultry eggs |
| Item Condition | Imported, New, New, portable and safe |
| Features | Electrical heating systems | Calibrating temperature sensor reading | Heating element | Humidity alarm | Temperature alarm | |
| Additional information | Instructional manual available |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Power | 500W |
| Minimum Order | 1 unit |
| Up to Date | UTD |










