“L-Lysine Sulphate – Feed Additive (25kg)” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 13 resultsSorted by latest
Super Dog Food – Complete Premium Natural Nutrition for Dogs
Rated 0 out of 5
₦8,300.00 – ₦22,000.00Price range: ₦8,300.00 through ₦22,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 50012 g |
|---|---|
| Item Condition | Nutritionally adequate |
| Size | Adult (500g), Adult (1kg), Adult (2kg), Puppy (500g), Puppy (1kg), Puppy (2kg) |
The Black Soldier Fly Production Manual
Rated 0 out of 5
0 out of 5
SK PSD (Denmark Fish Meal | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦195,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Fish feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Safe |
| Payment Term | Full Payment |
Bonne Etoile (Senegal Fish Meal | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦135,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Fish feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Safe |
| Payment Term | Full Payment |
MultiZyme-Digestion Enhancer For Livestock (10kg)
Rated 0 out of 5
₦140,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Species | Indicated for Poultry, Pigs and Fishes. |
| Presentation | 10kg |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Up to Date | UTD |
| Size | 10kg, 25kg |
Piperanor WSP (Jubaili Brand | 100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦4,500.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Veterinary drug |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 100g |
| Item Condition | Safe |
| Payment Term | Full Payment |
Feed Grade Methionine (For Livestock | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦178,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Maxi Growth (Animal Feed Supplement | 150g)
Rated 0 out of 5
₦2,050.00
4.88 out of 5
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
V-OX Ultimate Virucide (Disinfectant | 100g | 1kg)
Rated 0 out of 5
₦8,497.00 – ₦55,035.00Price range: ₦8,497.00 through ₦55,035.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.67 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Suitable For | Disinfection and fumigation of animal houses and pens, Disinfection | Sanitization, Food preservation, disinfecting water delivery system |
| Packaging | 100g, 1kg |
| Class | Biocide, Disinfectant, Virucide |
NUFOCARE POWDER(P) – (Natural Growth Promoter and Amplifier | Acidifier | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦7,950.00 – ₦141,100.00Price range: ₦7,950.00 through ₦141,100.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Acidifier, Natural growth promoter |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Size | 1kg, 25kg |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
L-Lysine Sulphate – Feed Additive (25kg)
Rated 0 out of 5
₦115,700.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive, L-Lysine |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Jilin, China |
L-Lysine Sulphate – Feed Additive (25kg)
Rated 0 out of 5
₦115,700.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive, L-Lysine |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Jilin, China |
Load more products
Loading...










