Egg Incubator ( 64 |128 | 192 | 256 | 320 | 380| 1000 Eggs Capacity) – Electric Powered/Temperature and Humidity Alarm/Automatic Egg-Turning Sensors.
Price range: ₦200,000.00 through ₦1,955,000.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Additional information | Instructional manual available |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Power | 18amp, 220V |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 1000 Eggs Capacity, 128 Eggs Capacity, 192 Eggs Capacity, 256 Eggs Capacity, 320 eggs capacity, 380 Eggs Capacity, 64 Eggs Capacity |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Electric Scalding Machine | 70 Litres | 120 Litres
| Weight | 16000 g |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Type | Chicken scalding machine |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Slaughterhouse poultry processing |
| Electric Power | 2-3 kW |
| Operational capacity | 5-10 birds per batch |
| Packaging | Wooden boxes |
| Power control | 220v – 240v/50Hz-60Hz |
| Country of Origin | China |
| Capacity | 120 litres, 70 litres |
Vigorlite (Multivitamin and Amino Acid Supplement)
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Package | 100g Sachet, 100 Sachets (Carton) |










