Showing all 5 resultsSorted by latest
Poultry Feeders | 5kg | 6kg | IVK
Rated 0 out of 5
₦1,200.00 – ₦7,500.00Price range: ₦1,200.00 through ₦7,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 1.5kg, 10kg, 5 kg, 6kg |
| Colour | Black and red, White and red |
Metal Feeders (Galvanized) – Locally Fabricated (1kg | 2kg | 3.5kg)
Rated 0 out of 5
₦1,900.00 – ₦3,600.00Price range: ₦1,900.00 through ₦3,600.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 4500 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 1kg, 2Kg, 3.5kg |
Poultry Feeders | Different Sizes
Rated 0 out of 5
₦2,105.00 – ₦8,500.00Price range: ₦2,105.00 through ₦8,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 1.5kg, 10kg, 5 kg, 6kg, 8kg, 9kg |
| Colour | Black and red, White and red |
Turbo Feeders (For Poultry) |4kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Suitable For | Floor reared poultry (broilers, growers, layers, turkeys etc) |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Hanging Plastic Feeder For Poultry (8kg Feed Capacity)
Rated 0 out of 5
₦19,500.00
4 out of 5
| Weight | 1800 g |
|---|---|
| Capacity | Each feeder has a capacity of 5-10 kg of feed at a time. Each feeder serves about 14 birds at once |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Up to Date | UTD |










