Layer premix | For Layers | 25kg
Price range: ₦8,400.00 through ₦63,800.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | layers premix |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | layers |
| Up to Date | UTD |
| Size | 2.5kg, 25kg |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Layer Production Concentrate (with Colourant | Agricare Brand) – 25Kg Bag
₦49,499.99| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Layer Concentrate |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Formulation of layer feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Layer Production Protein Concentrate | Hendrix
₦90,562.50| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Feed Concentrate, Layer Concentrate |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Formulation of layer feed |










