Showing all 8 resultsSorted by latest
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
GALVANIZED POULTRY FEEDERS
Rated 0 out of 5
0 out of 5
GALVANIZED FEED TROUGH
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Imported Battery Cage with PVC feeder – Various Birds Capacity- (Free Installation above 10unit)
Rated 0 out of 5
₦245,000.00 – ₦425,000.00Price range: ₦245,000.00 through ₦425,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.56 out of 5
| Weight | 7000000000000 g |
|---|---|
| Tier | A whole unit contains 6 cages in 3 tiers (3 cages on each side) |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 120 birds, 128 birds, 160 birds, 96 birds |
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Rated 5.00 out of 5
₦8,200.00 – ₦8,900.00Price range: ₦8,200.00 through ₦8,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
Plastic Transport Crate for Live Poultry with Access Door
Rated 0 out of 5
₦40,000.00 – ₦58,200.00Price range: ₦40,000.00 through ₦58,200.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 8000 g |
|---|---|
| Dimensions | 97 × 58 × 29 cm |
| Item Type | Chicken transport crate |
| Suitable For | Poultry (broilers, layers, breeders etc) |
| Item Condition | New |
| Features | Convenient handling, Durable material, Well aerated |
| Capacity | 20 to 25 adult birds |
| Up to Date | UTD |
| Size | Big, Small |
BIO-MIX Layer Special Premix (Plus Natural Yolk Colorant)
Rated 0 out of 5
₦15,500.00 – ₦155,000.00Price range: ₦15,500.00 through ₦155,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Special premix for layers |
| Suitable For | Inclusion in layers mash for laying birds |
| Size | 2.5kg, 25kg |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Feature | This premix contains natural yolk colorant and can be adapted to different yolk fan color specifications |
BIO-MIX Layers Premix + Natural Yolk Colorant
Rated 0 out of 5
₦25,000.00 – ₦245,000.00Price range: ₦25,000.00 through ₦245,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Layer premix plus natural yolk colorant |
| Suitable For | Inclusion in feed (layers) |
| Presentation | 2.5kg, 25kg |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |










