“AGRITED Pullets (Hyline Brown Pullets) Day-Old” has been added to your cart. View cart
Showing all 11 resultsSorted by latest
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
The Black Soldier Fly Production Manual
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Large White Pigs
Rated 0 out of 5
₦70,000.00 – ₦220,000.00Price range: ₦70,000.00 through ₦220,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 14000 g |
|---|---|
| Item Type | Female, Male |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Pig Production |
| Age | Weaners ( 6-8 weeks), Growers (3 -4 months), Mature ( 5 months and above) |
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Rated 5.00 out of 5
₦8,200.00 – ₦8,900.00Price range: ₦8,200.00 through ₦8,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
AGRITED Pullets (Hyline Brown Pullets) Day-Old
Rated 3.00 out of 5
₦160,000.00
4.48 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
GIANT Snails (Achatina achatina | Achatina marginata | Juvenile, Grower, POL, Breeder and Jumbo)
Rated 0 out of 5
₦1,400.00 – ₦4,500.00Price range: ₦1,400.00 through ₦4,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Class | Land Snails |
| Country of Origin | Nigeria |
| Breed | Achatina achatina (AA), Archachatina marginata (AM) |
| Size | Juveniles, Grower, POL, Breeder, Table Size, Jumbo |
Black Soldier Fly Larva Meal (Maggots | Sold Per Gram)
Rated 0 out of 5
₦1,200.00 – ₦3,500.00Price range: ₦1,200.00 through ₦3,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Maggot meal |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
Duroc Pigs (Exotic Species | Weaners | Growers | Adults)
Rated 0 out of 5
₦250,000.00 – ₦790,000.00Price range: ₦250,000.00 through ₦790,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
|---|---|
| Stage | Standard Weaners, Premium Weaners, Standard Growers, Premium Growers, Adults |
TopFeed Aqua Fish Feed (Floating Feed Pellets for Catfish | 2mm | 3mm | 4.5mm | 6mm | 9mm) – 15kg
Rated 0 out of 5
₦31,904.75 – ₦39,627.50Price range: ₦31,904.75 through ₦39,627.50
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| Class | Fish feed |
| Pellet Size | 2mm, 3mm, 4.5mm, 6mm, 9mm |
A Simple Guide to Raising Local/Indigenous Chickens for Household and Commercial Purposes (2019 Edition)
Rated 0 out of 5
₦7,000.00
5 out of 5










