Super Starter for Broiler Chicks (TopFeeds Brand | Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Price range: ₦8,310.00 through ₦8,450.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick Mash, Poultry super starter feed |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Superstarter Crumbles, Superstarter Mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Layer Concentrate (TopFeeds Brand | Grower | Layer) – 25kg Bag
Price range: ₦18,871.99 through ₦20,039.99| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Feed Concentrate | Layer Concentrate, Grower concentrate Topfeed |
| Concentrate Type | 40% Layer-Concentrate, 30% Layer-Concentrate, 40% Grower-Concentrate |
| Packaging | 25kg bags |
| Minimum Order | 100 bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Starter Pig Feeds (TopFeed Brand | 25kg)
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | pig starter feed |
| Suitable For | Piglets, Pigs |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Grower Pig Feeds (TopFeed Brand | 25kg)
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Grower feeds |
| Suitable For | Growers/ fatteners 25kg to 45kg, Growing pigs |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Poultry Grower Feed (Mash | Crumbles | TopFeed Brand) – 25kg Bag
Price range: ₦18,069.99 through ₦18,689.99| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Grower feed |
| Class | Grower Crumbles, Grower Mash |
| Suitable For | Growing birds |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Topfeed for Layers (Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Price range: ₦18,569.99 through ₦20,009.99| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Crumbles, Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Chick Feed (Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Price range: ₦18,839.99 through ₦19,444.99| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed, Grower Mash, Layer feed (pullets) |
| Suitable For | Poultry chicks, Pullets (layer chicks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Consistency | Mash, Crumble |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Topfeeds Layer Mash – 25kg
₦19,659.99| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
TopFeeds Grower Mash – 25kg
₦19,990.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Grower feed |
| Class | Grower Crumbles, Grower Mash |
| Suitable For | Growing birds |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
TopFeed Broiler Finisher Feed (Mash | Pellets) – 25kg Bag
Price range: ₦21,408.40 through ₦22,740.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Broiler finisher feed |
| Class | Broiler Finisher Mash, Broiler Finisher Pellets |
| Suitable For | Broiler Finishers |
| Packaging | 25kg bags |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Top Feed | Chick Mash | 25kg Bag
₦21,780.00| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Top Feeds Broiler Finisher (Mash | 25kg)
₦22,500.40| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Broiler finisher feed |
| Class | Broiler Finisher Mash, Broiler Finisher Pellets |
| Suitable For | Broiler Finishers |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |










