Showing 1–12 of 150 resultsSorted by price: low to high
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Irrigation Drip Support Stakes – Tubing Hose Holders (Per One)” has been added to your cart. View cart
Chicks Concentrate (Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
₦4,540.00 – ₦4,670.00Price range: ₦4,540.00 through ₦4,670.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 30% Inclusion Concentrate, 40% Inclusion Concentrate |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Preparation of chick feed |
| Packaging | 25kg bags |
Embaceryl Antibiotics and Multivitamins -100g
Rated 0 out of 5
₦64,600.00 – ₦129,000.00Price range: ₦64,600.00 through ₦129,000.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Antibiotic and multivitamin medication |
| Species | Livestock, Poultry, Rabbits |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Packaging | 1 carton (100 sachets), 1/2 carton (50 sachets) |
| Country of Origin | Nigeria |
Layer Concentrate (TopFeeds Brand | Grower | Layer) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦18,871.99 – ₦20,039.99Price range: ₦18,871.99 through ₦20,039.99
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Feed Concentrate | Layer Concentrate, Grower concentrate Topfeed |
| Concentrate Type | 40% Layer-Concentrate, 30% Layer-Concentrate, 40% Grower-Concentrate |
| Packaging | 25kg bags |
| Minimum Order | 100 bags |
| Country of Origin | Nigeria |
| Up to Date | UTD |
Poultry Line Adjuster
Rated 0 out of 5
Drip Cup
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Poultry Plucker Fingers (High Quality Rubber Material)
Rated 4.50 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 75 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Up to Date | UTD |
Irrigation Drip Support Stakes – Tubing Hose Holders (Per One)
Rated 0 out of 5
Vaccination Program-The Complete Guide For Different Breeds of Poultry (E-Book)
Rated 4.50 out of 5
4 out of 5
RAISING TURKEYS
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Seed Trays (Plastic Nursery Sprouter Tray)
Rated 4.00 out of 5
₦1,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 28 × 40 cm |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 105 Holes, 200 Holes |
Glucovita C | 100g
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Ground Feeding Tray For Chicks
Rated 0 out of 5
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Load more products
Loading...










