Showing 1–12 of 1185 resultsSorted by average rating
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“The Secrets of Starting and Growing A successful Poultry Farm (341 Pages) – 2020 Edition” has been added to your cart. View cart
Your Complete Guide to Organic Poultry Farming (72 PAGES | 2nd Edition-2020)
Rated 5.00 out of 5
₦3,500.00
5 out of 5
| Item Type | Digital media: Downloadable PDF Document |
|---|---|
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Poultry farmers, Veterinarians |
| Pages | 72 pages (Vol 2), 48 Pages (Vol 1) |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Rated 5.00 out of 5
₦8,200.00 – ₦8,900.00Price range: ₦8,200.00 through ₦8,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
Commercial SAYED Broilers (Day-Old Chicks)
Rated 5.00 out of 5
₦89,000.00
4.33 out of 5
| Species | Poultry (Broilers) |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
Lavaside – For Fly Free Farm and Odourless Poultry Manure (250g | 25kg)
Rated 5.00 out of 5
₦1,900.00 – ₦64,000.00Price range: ₦1,900.00 through ₦64,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.67 out of 5
Rechargeable Knapsack Sprayer (2-in-1 | Hand/Battery Powered)
Rated 5.00 out of 5
₦69,000.00 – ₦93,000.00Price range: ₦69,000.00 through ₦93,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 6170 g |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 20 × 52.8 cm |
| Item Type | Knapsack sprayer |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Capacity | 16 litres, 20 litres |
| Up to Date | UTD |
Yammfy Commercial Day-Old Pullets
Rated 5.00 out of 5
₦72,500.00
4.88 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Day Old Yammfy Broilers (Commercial Arbor Acres)
Rated 5.00 out of 5
₦88,000.00
4.33 out of 5
| Presentation | Carton of 50 chicks |
|---|---|
| Class | Day Old Chicks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
The Secrets of Starting and Growing A successful Poultry Farm (341 Pages) – 2020 Edition
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
Roundup Herbicide | (Glyphosate)
Rated 5.00 out of 5
₦10,000.00
4.36 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Minimum Order | 1 carton (12 1-litre bottles) |
| Item Type | Non- selective herbicide |
| Features | RoundUp 360, RoundUp Turbo |
| Class | Commercial and agricultural class |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Control of early weeds (annual and perennial broad-leaf weeds and grasses). |
| Country of Origin | Mosanto Europe N.V.: Antwerpen, Belgium |
| Up to Date | UTD |
Commercial Day Old Pullet – ISA Brown (Farm Support Brand | Pre-Order)
Rated 5.00 out of 5
4.43 out of 5
Jab Planter (Auto Seeder) – Chinese Model
Rated 5.00 out of 5
₦56,250.00 – ₦62,500.00Price range: ₦56,250.00 through ₦62,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 8000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Overall Height | 32″ |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | Double, Single |
Load more products
Loading...










