Showing all 11 resultsSorted by price: high to low
Search products
Sort by
Shop
AGRITED Pullets (Hyline Brown Pullets) Day-Old
Rated 3.00 out of 5
₦160,000.00
4.48 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Zartech Pullet | ISA Brown Pullets
Rated 0 out of 5
₦158,000.00
4.43 out of 5
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
|---|---|
| Species | Poultry |
Fidan Day-Old Pullets | Full Carton
Rated 0 out of 5
₦158,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Species | Poultry |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Day-Old AMO Pullets (ISA Brown | Pre-Order)
Rated 4.67 out of 5
₦158,000.00
4.48 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
CHI Pullet | ISA Brown Pullets (Commercial Day-Old Chicks)
Rated 5.00 out of 5
₦158,000.00
4.43 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Yammfy Commercial Day-Old Pullets
Rated 5.00 out of 5
₦72,500.00
4.88 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Quinoprim (Water Soluble Antibiotic/Anticoccidial Powder) 100g
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Anticoccidial medication, Strong antibiotic medication |
| Species | Poultry |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Packaging | 100g sachets, A pack of 25 sachets |
| Country of Origin | Mobedco-Vet, Jordan |
| NAFDAC Reg. Number | B4-5258 |
| Up to Date | UTD |
Embaceryl Antibiotics and Multivitamins -100g
Rated 0 out of 5
₦64,600.00 – ₦129,000.00Price range: ₦64,600.00 through ₦129,000.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Antibiotic and multivitamin medication |
| Species | Livestock, Poultry, Rabbits |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Packaging | 1 carton (100 sachets), 1/2 carton (50 sachets) |
| Country of Origin | Nigeria |
GLUCOSE-CEE (Dextrose and Vitamin C) 60g | 100g
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Dextrose and Vitamin C Supplement |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Species | Poultry |
| Minimum Order | 10 |
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | 100g, 60g |










