Showing 109–120 of 1187 resultsSorted by price: high to low
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Basica Digital Incubator” has been added to your cart. View cart
Basica Digital Incubator
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Hybrid Supergene Sprouted Seeds (Oil Palm Nuts | Pack of 500)
Rated 5.00 out of 5
₦155,000.00 – ₦310,000.00Price range: ₦155,000.00 through ₦310,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Varieties | Supergene |
| Age | 4-6 months |
| Species | Oil palm |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Size | A pack, Half pack |
Ordered:2571
Items available:4929
Solar Water Pump
Rated 0 out of 5
India Poultry Gas Brooders – 1000 & 4000 Chicks Capacity
Rated 0 out of 5
₦105,000.00 – ₦300,000.00Price range: ₦105,000.00 through ₦300,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 4000 birds |
Monensin + Vitamin E – Feed Grade Anticoccidial Premix for Poultry
Rated 5.00 out of 5
₦14,000.00 – ₦298,750.00Price range: ₦14,000.00 through ₦298,750.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Locally Fabricated Blowpipe Kit for Humane Immobilization/Treatment of Animals (Evet Brand)
Rated 0 out of 5
₦295,000.00
4.75 out of 5
NAGGE MIX® DAIRY PREMIX
Rated 0 out of 5
₦32,000.00 – ₦295,000.00Price range: ₦32,000.00 through ₦295,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Premix for dairy cattle |
| Suitable For | Inclusion in feed for dairy cattle |
| Presentation | 2.5kg, 25kg bag |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Earth Auger (For Making Holes)
Rated 0 out of 5
₦288,000.00
5 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Class | Outdoor equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Features | Drill bit diameter of 200mm |
| Up to Date | UTD |
PIUMONA | Wet plucking machine in stainless steel
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Oil Palm Harvester (2 Stroke Engines | 52cc | 3m) – Chinese Model
Rated 0 out of 5
₦286,000.00
0 out of 5
| Weight | 7000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Suitable For | oil palm harvesting |
| Features | gasoline engine, 2 cycles, single-cylinder, forced air-cooled |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
Foreign Turkey Poults – 30Pcs Per Carton (Full Carton | Half Carton | One-Sixth Carton)
Rated 4.25 out of 5
₦135,000.00 – ₦270,000.00Price range: ₦135,000.00 through ₦270,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.43 out of 5
Load more products
Loading...










