Showing 169–180 of 1187 resultsSorted by price: high to low
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Bonne Etoile (Senegal Fish Meal | 50kg)” has been added to your cart. View cart
Sammaz Maize Seeds (Premium Varieties | 5kg | Sammaz 75T | Sammaz 74 | Sammaz 52Tela
Rated 0 out of 5
₦7,000.00 – ₦145,000.00Price range: ₦7,000.00 through ₦145,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Packaging | 50kg bag, 5kg |
| Varieties | SAMMAZ 74 TELA 5KG, SAMMAZ 75T 5KG, SAMMAZ 52T 2KG, Sammaz 72T, TSM 5210 2KG |
Automatic Poultry Beak Trimming Machine with Counter – Debeaker
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
NUFOCARE POWDER(P) – (Natural Growth Promoter and Amplifier | Acidifier | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦7,950.00 – ₦141,100.00Price range: ₦7,950.00 through ₦141,100.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Acidifier, Natural growth promoter |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Size | 1kg, 25kg |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
MultiZyme-Digestion Enhancer For Livestock (10kg)
Rated 0 out of 5
₦140,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Species | Indicated for Poultry, Pigs and Fishes. |
| Presentation | 10kg |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Up to Date | UTD |
| Size | 10kg, 25kg |
JACTO Knapsack sprayers (PJH Model)
Rated 0 out of 5
₦135,000.00 – ₦138,000.00Price range: ₦135,000.00 through ₦138,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 5500 g |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 20 × 48 cm |
| Class | Manually operated knapsack sprayer |
| Capacity | 16 litres, 20 litres |
| Colour | Blue with orange parts |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Country of Origin | Jacto, Brazil |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
LPG Infrared Gas Heater – (Covers 15m² | Made in China)
Rated 0 out of 5
Bonne Etoile (Senegal Fish Meal | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦135,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Fish feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Safe |
| Payment Term | Full Payment |
Drip Tape (For Drip Irrigation | Rubber Material)
Rated 0 out of 5
₦133,000.00 – ₦135,000.00Price range: ₦133,000.00 through ₦135,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Features | Comes in different lenghts, thickness, spacing, and diameter. |
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Up to Date | UTD |
Hybrid F1 Cobra 26 | Tomato Seeds| 5g | 50g
Rated 0 out of 5
₦22,000.00 – ₦135,000.00Price range: ₦22,000.00 through ₦135,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 50g, 5g |
CP15 Evolution Knapsack Sprayer (Standard Model | Cooper Pegler Brand) 15L
Rated 0 out of 5
₦135,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Item Type | Knapsack sprayer |
| Item Condition | Imported, New |
| Capacity | 15 litres |
| Suitable For | Chemical application via spraying |
| Payment Term | Full Payment |
| Presentation | CP15 Can + Deflector Nozzle + Lance, CP15 Evolution Knapsack |
Koudijs Pig Concentrate (5% | 50kg Feed | Terratiga Brand)
Rated 0 out of 5
₦130,800.00
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Pig concentrate |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










