Showing 193–204 of 1187 resultsSorted by price: high to low
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
L-Lysine Sulphate – Feed Additive (25kg)
Rated 0 out of 5
₦115,700.00
4.88 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive, L-Lysine |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Jilin, China |
Combo Offer: Afadja RZ F1 Hybrid Pepper Seeds+Seedling trays+Cocopeat+Insecticide+Fungicide
Rated 0 out of 5
Alfalfa seeds | 1kg
Rated 0 out of 5
₦110,000.00
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Up to Date | UTD |
4-Week-Old Turkeys – Superior Quality for Optimal Growth and Profitability (6 turkeys/Carton) (Foreign)
Rated 0 out of 5
₦54,000.00 – ₦108,000.00Price range: ₦54,000.00 through ₦108,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.43 out of 5
Hendrix Broiler Concentrate Starter (For Broilers | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦106,312.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 50kg bag |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
OFFER: Gas Brooder with Infrared Functions (1000 Capacity) + 1 FREE HTC thermometer
Rated 0 out of 5
Hendrix Breeder Concentrate (5% | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦101,062.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Electric Lighting Brooder with Thermostat
Rated 0 out of 5
₦98,050.00
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Type | Electric Brooder |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Suitable For | Providing artificial heat source/brooding for growing chicks |
| Up to Date | UTD |
Harmoniz Super Habanero F1 Pepper Seeds | 500 seeds
Rated 0 out of 5
₦95,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Load more products
Loading...










