Showing 313–324 of 1187 resultsSorted by price: low to high
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
NeoDine Iodophor Disinfectant (1 Litre)
Rated 0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | 1 litre |
| Suitable For | Sanitation and disinfection |
| Up to Date | UTD |
Feed grade L-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Inclusion in livestock feed |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Country of Origin | Buatan, Malaysia, Seoul, South Korea |
| Up to Date | UTD |
Feed grade DL-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Inclusion in poultry diet |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Feed Additive |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
L-Lysine Monohydrochloride – Feed Grade (25kg)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Shandong Province, China |
Draminski GMM Mini (Grain Moisture Meter)
Rated 0 out of 5
| Weight | 700 g |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 12 × 8 cm |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported, New, portable and safe |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Features | Convenient handling, Durable material, Sleek design |
| Packaging | Paper Boxes |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
Growers Concentrate (30% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 30% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Growers |
| Up to Date | UTD |
Electronic Platform Scale (500 kg Capacity)
Rated 0 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 40.5 cm |
| Features | Durable heavy duty steel structure, Rust proof coating, Sleek design, Wide platform for weighing large packages |
| Colour | Black, Gray |
| Digital LED display | Easy viewing on indicator, wide 180° viewing angle. |
| Suitable For | Industries, farms, retail stores etc |
| Item Type | Platform weighing scale |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Size | Breadth 40.5cm, Length 31.5cm |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










