Showing 25–36 of 1187 resultsSorted by average rating
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Day-Old Black Cockerels Chicks” has been added to your cart. View cart
Portable Disinfectant Fogger Machine (Clean Air Spray | KS900W | KS400W)
Rated 5.00 out of 5
4.78 out of 5
| Weight | 7500 g |
|---|---|
| Class | fogger machine |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Features | Heat up time is 3 to 4 minutes, spray distance is 4 to 6 meters, fog oil capacity is 0.8 to 1 liters, mist output is 1000 to 2000cfm. |
| Suitable For | effective control infection and diseases on farms, workplaces, and households. |
Hybrid Supergene Sprouted Seeds (Oil Palm Nuts | Pack of 500)
Rated 5.00 out of 5
₦155,000.00 – ₦310,000.00Price range: ₦155,000.00 through ₦310,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Varieties | Supergene |
| Age | 4-6 months |
| Species | Oil palm |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Size | A pack, Half pack |
Ordered:2571
Items available:4929
Promin (Probiotics | Growth Promoter | 1L | 4L)
Rated 5.00 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Probiotics, growth promoters |
| Suitable For | Performance enhancement |
| Packaging | 1 liter bottle, 4 litres bottle |
4 Weeks Old Broilers (Live Birds | Arbor Acres Plus | Ross 308) 10 Chicks/Carton
Rated 5.00 out of 5
₦30,000.00 – ₦60,000.00Price range: ₦30,000.00 through ₦60,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
Ultima Finisher Pellet for Broilers (Olam) 25kg Bag
Rated 5.00 out of 5
₦26,521.00
5 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler feed (finisher) |
| Suitable For | 5 weeks to sale |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
CHI Pullet | ISA Brown Pullets (Commercial Day-Old Chicks)
Rated 5.00 out of 5
₦158,000.00
4.43 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Day-Old Black Cockerels Chicks
Rated 5.00 out of 5
₦60,000.00
4.33 out of 5
| Item Condition | Live |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks, Carton of 50 chicks + 3 units of Flip-top Feeders |
| Up to Date | UTD |
Day-Old FIDAN Broilers (Arbor Acres Plus)
Rated 5.00 out of 5
₦60,000.00
4.43 out of 5
| Species | Poultry (Broilers) |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
D.I. Grow Organic Foliar Liquid Fertilizer (1 Litre)
Rated 5.00 out of 5
₦14,000.00 – ₦18,500.00Price range: ₦14,000.00 through ₦18,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | Liquid fertilizer |
| Presentation | D.I. Grow – Green, D.I. Grow – Red |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 carton (12 1-litre bottles) |
| Up to Date | UTD |
Electronic Platform Scale (150 kg Capacity | Camry Model)
Rated 5.00 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 17000 g |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 45.5 cm |
| Colour | Black, Gray |
| Digital LED display | Easy viewing on indicator | wide 180° viewing angle. |
| Item Type | Platform weighing scale |
| Suitable For | Industries, farms, retail stores etc |
| Features | Sleek design | Wide platform for weighing large packages | Rust proof coating | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










