Showing 373–384 of 1187 resultsSorted by popularity
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Demon F1 Red Chilli Pepper Seeds (East West Seed Brand | 5g)” has been added to your cart. View cart
Ajila Broilers (Abor Acre Plus)
Rated 0 out of 5
₦88,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Poultry Drinking Water Line Pipe Cleaning Tool
Rated 0 out of 5
₦120,000.00 – ₦155,000.00Price range: ₦120,000.00 through ₦155,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
BD16 Special Flight stabilizer
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
NPK 20:10:10 | Golden Fertilizer |50kg | Grade A
Rated 0 out of 5
₦65,000.00
5 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Fertilizers |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Foliar Plus Complete Fertilizer | 1L
Rated 0 out of 5
₦6,900.00
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | organic foliar fertilizer |
| Packaging | 1 liter bottle |
| VERIFIED | PGA |
ButaForce ®(Pre-Emergence | Selective | Systemic Herbicide) –
Rated 0 out of 5
₦3,200.00 – ₦8,500.00Price range: ₦3,200.00 through ₦8,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | Pre-emergence herbicide |
| Presentation | 1 bottle (1L), 1 Carton (12 bottles) |
| Class | Commercial and agricultural class |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Control of early weeds (annual and perennial broad-leaf weeds and grasses). |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Size | 100g, 1L |
| Up to Date | UTD |
Sweet Sangria F1 Watermelon | 10g
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Lime Seedling
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | Lime seedlings |
| Class | Plant seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Planting |
| Up to Date | UTD |
Darina Cucumber seeds | 10g | Seminis brand
Rated 0 out of 5
₦15,000.00
5 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | cucumber |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | early maturity, incredibly sweet fruits, and high potential yield. |
| Suitable For | Cucumber cultivation |
| Packaging | 10g sachet |
| Up to Date | UTD |
Demon F1 Red Chilli Pepper Seeds (East West Seed Brand | 5g)
Rated 0 out of 5
₦25,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Packaging | 5g Sachets |
| Item Type | hybrid seeds |
| Species | red pepper |
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Load more products
Loading...










