Showing 37–48 of 1187 resultsSorted by average rating
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“A Guide To Company Formation In Nigeria” has been added to your cart. View cart
Coconut Seedlings (9 Months Seedlings | Hybrid | Dwarf Varieties)
Rated 5.00 out of 5
₦6,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Coconut seedlings |
| Variety | Dwarf Seedling, Hybrid Seedling |
| Age | 2-6 months |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Organic Poultry Production Manual (Birds and Eggs Production-2020 Edition) – 57 Pages
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Item Type | Digital media: Downloadable PDF Document |
|---|---|
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Organic farmers, Poultry farmers, Veterinarians |
| Pages | 57 pages with references |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Digital Hanging Scale | 150kg / 200kg / 300kg /400kg Capacity | Hook/Hanging Type)
Rated 5.00 out of 5
₦26,500.00 – ₦83,000.00Price range: ₦26,500.00 through ₦83,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Battery | AA batteries |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Model | OCS-S1 |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Country of Origin | China |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Capacity | 1000kg, 150kg, 200kg, 300kg, 400kg |
Infrared Heating Bulb/Brooding Lamp (For Piglets and Chicks) 250W
Rated 5.00 out of 5
4.78 out of 5
| Weight | 2500 g |
|---|---|
| Item Type | Heating lamp |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Providing heat source for brooding poultry and growing pets/livestock |
| Minimum Order | 1 unit |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | China |
ANIFLYGARD -Fly Larva And Manure Odour Control For Poultry
Rated 5.00 out of 5
4.96 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Size | 250g, 20kg |
| Features | Reduces fly and larvae in poultry pen | Ensures firm and dry poultry manure | Reduces bad odour on the poultry manure/farm |
| Item Type | Feed additive |
| Minimum Order | 5 satchets |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Poultry feed |
A Guide To Company Formation In Nigeria
Rated 5.00 out of 5
₦1,500.00
4.88 out of 5
| Item Type | Pdf (downloadable) |
|---|---|
| Pages | 111 |
| File size | 1.07 mb (1,070,000 bytes) |
| Language | English |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Transparent Egg Crate (Per Carton)
Rated 5.00 out of 5
5 out of 5
| Weight | 14000 g |
|---|---|
| Capacity | 12 Dimpled Egg Tray, 15 Dimpled Egg Tray, 24 Dimpled Egg Tray, 30 Dimpled Egg Tray, 6 Dimpled Egg Tray |
| Suitable For | Packaging and display of poultry eggs |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Packaged in cartons |
| Up to Date | UTD |
Monensin + Vitamin E – Feed Grade Anticoccidial Premix for Poultry
Rated 5.00 out of 5
₦14,000.00 – ₦298,750.00Price range: ₦14,000.00 through ₦298,750.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
MultiZyme-Digestion Enhancer For Livestock (200g)
Rated 4.75 out of 5
4.96 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Species | Indicated for Poultry, Pigs and Fishes. |
| Presentation | 200g |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
| Up to Date | UTD |
Agrited Broilers (Ross 308)
Rated 4.67 out of 5
₦44,000.00 – ₦88,000.00Price range: ₦44,000.00 through ₦88,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
Day-Old AMO Pullets (ISA Brown | Pre-Order)
Rated 4.67 out of 5
₦158,000.00
4.48 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










