Showing 37–48 of 1187 resultsSorted by price: low to high
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
Coryl Sp – Antibiotic/Multivitamin for Poultry
Rated 0 out of 5
₦1,160.00 – ₦58,000.00Price range: ₦1,160.00 through ₦58,000.00
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Antibiotic and multivitamin medication |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Size | 100g, 1kg bag, 5kg bag |
| Country of Origin | Nigeria |
Feed grade DL-Methionine For Livestock (25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Inclusion in poultry diet |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Feed Additive |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
OregoPlus Oral (Etheric Essential Oils) For Livestock
Rated 0 out of 5
₦3,100.00 – ₦27,435.00Price range: ₦3,100.00 through ₦27,435.00
4.96 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Essential oil (oral solution) |
| Suitable For | Administration in livestock drinking water, Natural anti-oxidant and growth enhancer |
| Features | Essential oils from oregano, thyme, tea tree and anise, High feed efficiency and return on investment, Responsible non-antibiotic growth enhancement |
| Presentation | 1 litre, 100ml, 500ml |
| Packaging | Bottles and canisters |
| Item Condition | Imported, New |
| Country of Origin | Hamburg, Germany |
L-Lysine Monohydrochloride – Feed Grade (25kg)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Item Type | Amino acid based feed additive |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Growing pigs, Inclusion in livestock feed, Poultry |
| Minimum Order | 1 bag (25kg) |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Multi-ply paper bags with inner wrapping |
| Country of Origin | Shandong Province, China |
Electric Scalding Machine | 70 Litres | 120 Litres
Rated 4.00 out of 5
4.78 out of 5
| Weight | 16000 g |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Type | Chicken scalding machine |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Slaughterhouse poultry processing |
| Electric Power | 2-3 kW |
| Operational capacity | 5-10 birds per batch |
| Packaging | Wooden boxes |
| Power control | 220v – 240v/50Hz-60Hz |
| Country of Origin | China |
| Capacity | 120 litres, 70 litres |
Growers Concentrate (30% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 30% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Growers |
| Up to Date | UTD |
NUFOCOLI + NUFOSALM (Probiotic, Acidifier, Antimicrobial Feed Additive)
Rated 0 out of 5
₦5,638.00 – ₦137,095.00Price range: ₦5,638.00 through ₦137,095.00
5 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Feed additive |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Item Condition | Imported, New |
| Size | 1kg, 25kg |
| Packaging | 1kg package, 25kg bags |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Germany |
Complete Artificial Insemination Kit for Small Ruminants (with Plastic Case and MT30/54 Thawing Unit)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 7000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | in 2 to 4 weeks |
| Payment Term | Full Payment |
Grower Concentrate (40% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 40% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Growers |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Super Starter for Broiler Chicks (TopFeeds Brand | Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦8,310.00 – ₦8,450.00Price range: ₦8,310.00 through ₦8,450.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Chick Mash, Poultry super starter feed |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Superstarter Crumbles, Superstarter Mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Yosher-Dan Lavender Oil (Natural | Organic)
Rated 0 out of 5
₦4,900.00 – ₦19,250.00Price range: ₦4,900.00 through ₦19,250.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Lavender oil |
| Payment Term | Full Payment |
| Size | 15ml, 30ml (2% Conc), 30ml (50% Conc) |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Suitable For | Skin care | Beauty, Wound healing |
Load more products
Loading...










