Showing 541–552 of 1187 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
Kitchen Digital Weight Scale | For Accuracy
Rated 0 out of 5
₦7,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Class | electronic scale |
| Colour | Black |
| Digital LED display | big LCD with backlight |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Item Type | digital hanging scale |
| Suitable For | Grading, Weighing |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Horizontal Springs Cultivator | 60×20 Tines
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 450000 g |
|---|---|
| Item Type | Agricultural equipment |
| Class | |
| Item Condition | Durable and sturdy, Heavy duty |
| Suitable For | |
| Features | |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
Vertical Springs Cultivator | 60×25 Tines
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 485000 g |
|---|---|
| Item Type | Agricultural equipment |
| Class | |
| Item Condition | Durable and sturdy, Heavy duty |
| Suitable For | |
| Features | |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
Triple Frame Cultivator | Vertical Springs
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 450000 g |
|---|---|
| Item Type | Agricultural equipment |
| Class | |
| Item Condition | Durable and sturdy, Heavy duty |
| Suitable For | |
| Features | |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
Mounted Mechanical Seed Drill
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 650000 g |
|---|---|
| Item Type | Agricultural equipment |
| Class | |
| Item Condition | Durable and sturdy, Heavy duty |
| Suitable For | |
| Features | |
| Seed Distribution | Mechanical |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
Toltrazuril (Oral Anticcocidial | 100mL | 1L)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Anticoccidial formulation for livestock |
| Suitable For | Administration in livestock drinking water |
| Recommended For | Turkey, Calves, Sheep, Goats, Pigs |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Size | 100ml, 1L |
Trailed Mechanical Seed Drill
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 650000 g |
|---|---|
| Item Type | Agricultural equipment |
| Class | |
| Item Condition | Durable and sturdy, Heavy duty |
| Suitable For | |
| Features | |
| Seed Distribution | Mechanical |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
Florattacq (Florfenicol Antibiotics) 100ml | 1L
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Veterinary drug |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 100ml bottles |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Size | 100ml, 1L |
Fysal-MP (Feed Contamination Control | Selko Brand | 25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Agrochemicals |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Fidan Day-Old Pullets | Full Carton
Rated 0 out of 5
₦158,000.00
4.43 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Species | Poultry |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
AMO Broiler Chicks | Day-Old Birds
Rated 2.33 out of 5
₦25,000.00 – ₦50,000.00Price range: ₦25,000.00 through ₦50,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
| Class | Day Old Noiler Chicks |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | Half Carton, One Carton |
Agrited Broilers (Ross 308)
Rated 4.67 out of 5
₦30,500.00 – ₦61,000.00Price range: ₦30,500.00 through ₦61,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
Load more products
Loading...










