Showing 613–624 of 1187 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
Ivermec Injectable 1% (10mL | 50mL | 100mL | 500mL)
Rated 0 out of 5
₦2,500.00 – ₦4,500.00Price range: ₦2,500.00 through ₦4,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Injectable dewormer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | Prevention and treatment of external and internal parasites in poultry, sheep and goats |
| Payment Term | Full Payment |
Farm Visit | Offline Technical Support Plan (Southeast Only)
Rated 0 out of 5
₦50,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
|---|
Dicox 2.5% (Centre Brand | Anticoccidial | 100ml | 1 Liter)
Rated 0 out of 5
₦5,250.00 – ₦38,500.00Price range: ₦5,250.00 through ₦38,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Size | 100ml, 1L |
| Class | Veterinary drug |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | safe to use |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Enro-Colistin (100mL | 1 Liter)
Rated 0 out of 5
₦3,750.00 – ₦30,500.00Price range: ₦3,750.00 through ₦30,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100ml, 1L |
| Suitable For | poultry and livestock |
| Class | Veterinary Medicine |
| Payment Term | Full Payment |
Enrocare BH 20% (100mL | 1 Liter)
Rated 0 out of 5
₦5,050.00 – ₦38,500.00Price range: ₦5,050.00 through ₦38,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Veterinary Medicine |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Antibiotic |
| Suitable For | poultry and livestock |
| Size | 100ml, 1L |
Poultry Farming for Beginners (3 Days Training)
Rated 0 out of 5
₦10,500.00 – ₦15,500.00Price range: ₦10,500.00 through ₦15,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Class | Online training |
|---|
Indian Type Bell Drinker (For Poultry | Automatic)
Rated 0 out of 5
₦20,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | India |
| Class | Poultry equipment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
ARI Egg Crates (Paper Type)
Rated 0 out of 5
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 33 × 40 cm |
| Capacity | 32 eggs |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High-density papers |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Suitable For | Transporting eggs safely |
| Up to Date | UTD |
Chicken Egg Transfer Box (ARI Brand | 240 Eggs Capacity)
Rated 0 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Capacity | About 180 eggs |
| Suitable For | Temporary storage and transportation of eggs |
| Up to Date | UTD |
Amprolium WSP (100g | 1kg)
Rated 0 out of 5
₦6,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Anticoccidial formulation for livestock |
| Suitable For | Poultry and livestock | Administration in drinking water |
| Packaging | 100g, 1kg |
Livestock Disease Management Webinar (3-Days Agribusiness Masterclass)
Rated 0 out of 5
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Class | Online training |
|---|
Technical Support Subscription Plan
Rated 0 out of 5
₦15,000.00 – ₦60,000.00Price range: ₦15,000.00 through ₦60,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Class | Technical Service |
|---|---|
| Suitable For | Livestock Farmers |
| Features | 1 Month, 1 Year, 3 Months, 6 Months |
Load more products
Loading...










