Showing 61–72 of 1187 resultsSorted by average rating
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
Nigerian Turkey Poults – 40Pcs Per Carton (Full Carton | Half Carton)
Rated 4.33 out of 5
₦90,000.00 – ₦180,000.00Price range: ₦90,000.00 through ₦180,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.48 out of 5
Foreign Turkey Poults – 30Pcs Per Carton (Full Carton | Half Carton | One-Sixth Carton)
Rated 4.25 out of 5
₦135,000.00 – ₦270,000.00Price range: ₦135,000.00 through ₦270,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.43 out of 5
Premier Seeds Maize | Oba Super-6 Maize Seeds (Pro-Vitamin A Maize) | Oba 98 (White Maize Seeds) | 2kg
Rated 4.00 out of 5
₦6,000.00 – ₦7,000.00Price range: ₦6,000.00 through ₦7,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Varieties | Oba Super-6 Maize Seeds, Oba 11 (White Maize Seeds), Oba Super 2 |
Garri Processing Plant (Combo) – Locally Assembled | Free Shipping
Rated 4.00 out of 5
0 out of 5
| Weight | 1000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 1 month |
| Item Condition | 100% Brand new |
| Up to Date | UTD |
CBPP Vaccine (100 Doses Per Vial)
Rated 4.00 out of 5
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack/can |
| Suitable For | For prevention of Cattle pneumonia |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 1 pack conatining 20 vials, 1 vial |
Brown Salt Licks (Salt Blocks | 5kg)
Rated 4.00 out of 5
₦24,000.00
4.67 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Seed Trays (Plastic Nursery Sprouter Tray)
Rated 4.00 out of 5
₦1,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 28 × 40 cm |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 105 Holes, 200 Holes |
Super Gro Liquid Organic Fertilizer – 1L to 5L | High-Performance Plant Nutrient for Maximum Yield
Rated 4.00 out of 5
₦20,000.00 – ₦60,000.00Price range: ₦20,000.00 through ₦60,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Organic fertilizer |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
| Size | 1L, 5L |
Ordered:2
Items available:78
Electric Scalding Machine | 70 Litres | 120 Litres
Rated 4.00 out of 5
4.78 out of 5
| Weight | 16000 g |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Type | Chicken scalding machine |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Slaughterhouse poultry processing |
| Electric Power | 2-3 kW |
| Operational capacity | 5-10 birds per batch |
| Packaging | Wooden boxes |
| Power control | 220v – 240v/50Hz-60Hz |
| Country of Origin | China |
| Capacity | 120 litres, 70 litres |
Hendrix Broiler finisher (Essential | 25kg)
Rated 3.00 out of 5
₦23,756.25
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Gas Brooder with Infrared Functions(1000 | 2000 Chicks Capacity)
Rated 3.00 out of 5
₦107,000.00 – ₦178,000.00Price range: ₦107,000.00 through ₦178,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 13000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Capacity | 1000 birds, 2000 birds |
| Up to Date | UTD |
AGRITED Pullets (Hyline Brown Pullets) Day-Old
Rated 3.00 out of 5
₦160,000.00
4.48 out of 5
| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Load more products
Loading...










