Showing 61–72 of 87 resultsSorted by average rating
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Brand
Shop
Chick Brooder Guard | 100 – 200 Capacity
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Brooding equipment |
| Capacity | 1000 chicks capacity |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | chick guard |
| Suitable For | security for the brooding of young birds (1-10 days) |
| Up to Date | UTD |
DSL NeoDine | Lodophor Disinfectant | 1 Litre
Rated 0 out of 5
4.96 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | disinfectant |
| Packaging | 1L Keg |
| Suitable For | Cleaning and Disinfecting |
Brooding Cage for Poultry Birds – 400 Chicks
Rated 0 out of 5
₦785,000.00
4.56 out of 5
| Weight | 65000 g |
|---|---|
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported, New |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Electric Hand Debeaker (220V/150W)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Cassava Tuber Grater (With Stainless Materials) – Locally Fabricated
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 460000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Up to Date | UTD |
Hammer Mill Imported (500kg/Hr) | 4.5hp | Petrol Engine
Rated 0 out of 5
₦730,000.00
0 out of 5
| Weight | 60000 g |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 64 × 100 cm |
| Class | Outdoor equipment |
| Features | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | 1Ton/hr, 2Ton/hr, Imported, Locally fabricated |
| Size | 60Kg |
| Item Type | Agricultural equipment |
| Suitable For | grinding items |
| Weight | 60kg |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Up to Date | UTD |
Pre Lay Mash (Chikun Feed)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer mash |
| Suitable For | Layers (19-45 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Elghali Watermelon F1 Seeds (Syngenta Brand |1000 Seeds)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Features | Large oval-shaped fruits. |
| Packaging | Sachets |
| Up to Date | UTD |
Bougainvillea
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Class | Garden plants |
| Suitable For | Indoors and garden beautification |
| Up to Date | UTD |
Cold Room (| 5HP | 7.5HP |)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
Manure Scraper (Electric Powered | 2/3 Blades Models)
Rated 0 out of 5
₦2,495,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Load more products
Loading...










