Showing 745–756 of 1189 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
- Quantity of product Relisate Herbicide (Total Weedicide | 1L) can not be less than 10
“Relisate Herbicide (Total Weedicide | 1L)” has been added to your cart. View cart
ND IB Vaccine (2-in-1 | Large Dose Vial | 1000 | 2000) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦6,990.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.67 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Packaging | In vials |
| Suitable For | Protection against Newcastle disease and infectious bronchitis |
| Dose Per Vial | 1000-Dose, 2000-Dose |
Evisceration Table (For Poultry Processing | 8ft x 4ft x 4ft)
Rated 0 out of 5
4.56 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Dimensions | 244 × 122 × 122 cm |
| Class | Processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, Heavy duty, Locally fabricated, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Saddled Nipple Drinker (Chakra)
Rated 0 out of 5
₦490.00
4 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Suitable For | Poultry drinking lines |
| Class | Poultry equipment |
| Features | Comes in pairs: Nipple and saddle |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | Chakra |
| Up to Date | UTD |
Livacox T (For Broilers | 1000-Dose | 5000-Dose) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prevention of coccidiosis in broiler chickens |
| Dose Per Bottle | 1000 Dose, 5000 Dose |
Electric Scalding Machine (Imported) – For Poultry Processing
Rated 0 out of 5
4.6 out of 5
| Weight | 16000 g |
|---|---|
| Item Condition | Imported, Locally fabricated |
| Electric Power | 2-3 kW |
| Operational capacity | 5-10 birds per batch |
| Power control | 220v – 240v/50Hz-60Hz |
| Country of Origin | China, Nigeria (Locally Fabricated) |
| Up to Date | UTD |
Cutting Machine (For Poultry Processing | Imported | Locally Fabricated)
Rated 0 out of 5
₦690,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 40000 g |
|---|---|
| Item Condition | Imported, Locally fabricated |
| Power control | Powered by electricity/high capacity generators |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
Poultry Automatic Injector (Chicken Syringe)
Rated 0 out of 5
₦35,000.00
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Livacox Q (For Layers | 1000-Dose | 5000-Dose) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prevention of coccidiosis in commercial breeders and layer chickens |
| Dose Per Bottle | 1000 Dose, 5000 Dose |
ND IB EDS (3 in 1 Vaccine | 500-Dose | 1000-Dose) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦42,500.00 – ₦83,000.00Price range: ₦42,500.00 through ₦83,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Dose Per Vial | 500-Dose, 1000-Dose |
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Protection against Newcastle disease, infectious bronchitis and egg drop syndrome. |
Fowlpox Vaccine (Large Dose Vial | 500 | 1000) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦3,100.00 – ₦8,950.00Price range: ₦3,100.00 through ₦8,950.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prevention of the wet and dry forms of fowl pox in all poultry birds |
| Dose Per Vial | 200-Dose, 500-Dose, 1000-Dose |
LaSota Vaccine (Medium Dose Vials | 100 | 200 | 500 | 1000 | 2000) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦1,500.00 – ₦5,600.00Price range: ₦1,500.00 through ₦5,600.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Suitable For | Prophylaxis against Newcastle disease |
| Dose per Vial | 100 Dose, 200 Dose, 500 Dose, 1000 Dose, 2000 Dose |
Amprocox
Rated 0 out of 5
₦7,900.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Packaging | 100g sachet |
| Suitable For | poultry and livestock |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










