Showing 73–84 of 87 resultsSorted by average rating
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Brand
Shop
“Turkey Finisher Feed (Mash | 25kg Bags)” has been added to your cart. View cart
Turkey Finisher Feed (Mash | 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦24,150.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey finisher feed |
| Features | Mashed feeds |
| Suitable For | Turkeys over fifteen weeks old |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Turkey Grower Feed (Mash | 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦24,675.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey grower feed |
| Up to Date | UTD |
Cattle Crush (With Weight Measurement)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Features | Cattle crush equipped with weighing scale, Durable material |
| Suitable For | Restraint, feeding, medical procedures, Weighing large animals |
| Item Condition | New |
Ultima Starter Pellet for Broilers (Olam) 25kg Bag
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler starter mash |
| Suitable For | 3-4 weeks, Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Creep Feed (for Piglets | 25kg Feed | Terratiga)
Rated 0 out of 5
₦46,000.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Creep feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Piglets |
| Up to Date | UTD |
Beehive for Beekeeping
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 37000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Kenyan Top Bar Hive, Langstroth hive with foundation wax |
| Suitable For | For bees |
Improved Farm Tricycle Cart (2020 Model)
Rated 0 out of 5
| Weight | 400000 g |
|---|---|
| Dimensions | 330 × 120 × 132 cm |
| Item Condition | Imported, New |
| Suitable For | Agripreneurs, Feed millers, Livestock, Piglets, Poultry farmers, Transportation, Veterinarians |
| Country of Origin | China |
| Payment Term | Full Payment |
| Warranty | 12 months |
| Estimated delivery (working days) | in 2 to 4 weeks |
| Up to Date | UTD |
| Brand | Dayun (150cc), Fenco (200cc), Jincheng (175cc), Lifan (200cc), Rongxing (200cc), Royal (200cc) |
Grower Mash for Pullets/Layers (Chikun Feed) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦20,570.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed (pullets) |
| Suitable For | Pullets (9-16 weeks), Pullets (layer chicks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Chick Mash for Pullets (Chikun Feed) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦22,682.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed (pullets) |
| Suitable For | Poultry chicks, Pullets (layer chicks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Locally Fabricated Battery Cages For Broilers – Brooding Cage (3 Tiers | 300 Chicks | 84 Mature Birds)
Rated 0 out of 5
₦380,000.00
4.56 out of 5
| Dimensions | 198.12 × 97.5 × 182.9 cm |
|---|---|
| Quality | FULLY GALVANIZED, SEMI GALVANIZED |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Tier | A whole unit contains 6 cages in 3 tiers |
| Cage capacity | A whole unit can contain 200 chicks and 100 mature broilers. |
| Packaging/features | Semi-automatic drinking systems Premium feeding system to avoid feed wastage Durable frames for the cages Good quality connecting fittings |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










