Showing 877–888 of 1187 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
Fisemvitapeak (1L | 2L | 4L| 100g | 200g)
Rated 0 out of 5
₦1,790.00 – ₦14,760.00Price range: ₦1,790.00 through ₦14,760.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
Soybean By-Products (Soybean Meal)
Rated 0 out of 5
₦485,000.00 – ₦970,000.00Price range: ₦485,000.00 through ₦970,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Item Type | Soybean Meal (50kg) |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
| Size | Half tonne (10 bags), One tonne (20 bags) |
Soybean Derivatives (Soyabean Meal | Full-Fat Soya | Soya Crude Oil)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Type | Full-Fat Soya (50kg), Soya Crude Oil (25L), Soybean Meal (50kg) |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Suitable For | Feed Formulation, feeding animals, raw materials |
Turkey Grower Feed (Mash | 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦24,675.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey grower feed |
| Up to Date | UTD |
Turkey Finisher Feed (Mash | 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦24,150.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey finisher feed |
| Features | Mashed feeds |
| Suitable For | Turkeys over fifteen weeks old |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Drenching Gun (For Cattle) |10ml
Rated 0 out of 5
₦37,500.00
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Drenching gun |
| Suitable For | Delivery of fluids |
| Features | Made of light-weight plastic with a brass nozzle |
| Size | 60ml, 200ml |
| Up to Date | UTD |
V-OX Ultimate Virucide (Disinfectant | 100g | 1kg)
Rated 0 out of 5
₦8,497.00 – ₦55,035.00Price range: ₦8,497.00 through ₦55,035.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.67 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Suitable For | Disinfection and fumigation of animal houses and pens, Disinfection | Sanitization, Food preservation, disinfecting water delivery system |
| Packaging | 100g, 1kg |
| Class | Biocide, Disinfectant, Virucide |
Cattle Crush (With Weight Measurement)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 120000 g |
|---|---|
| Features | Cattle crush equipped with weighing scale, Durable material |
| Suitable For | Restraint, feeding, medical procedures, Weighing large animals |
| Item Condition | New |
Black Soldier Fly Larva Meal (Maggots | Sold Per Gram)
Rated 0 out of 5
₦1,200.00 – ₦3,500.00Price range: ₦1,200.00 through ₦3,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Maggot meal |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
Promin (Probiotics | Growth Promoter | 1L | 4L)
Rated 5.00 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Probiotics, growth promoters |
| Suitable For | Performance enhancement |
| Packaging | 1 liter bottle, 4 litres bottle |
4 Weeks Old Broilers (Live Birds | Arbor Acres Plus | Ross 308) 10 Chicks/Carton
Rated 5.00 out of 5
₦30,000.00 – ₦60,000.00Price range: ₦30,000.00 through ₦60,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
Load more products
Loading...










