Showing 97–108 of 1187 resultsSorted by popularity
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Ground Feeding Tray For Chicks” has been added to your cart. View cart
AMO Broiler Chicks | Day-Old Birds
Rated 2.33 out of 5
₦43,000.00 – ₦86,000.00Price range: ₦43,000.00 through ₦86,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.33 out of 5
| Class | Day Old Noiler Chicks |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | Half Carton, One Carton |
Day-Old FIDAN Broilers (Arbor Acres Plus)
Rated 5.00 out of 5
₦90,000.00
4.43 out of 5
| Species | Poultry (Broilers) |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
Ground Feeding Tray For Chicks
Rated 0 out of 5
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Sharp Shooter 250ml |1 Litre Insecticide
Rated 0 out of 5
₦27,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
New Hope Broiler Finisher Feed (Pelleted Feed | Professional Line – 512 | Commercial Line – 512T) – 25kg
Rated 0 out of 5
₦21,015.00 – ₦23,535.00Price range: ₦21,015.00 through ₦23,535.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Feed Line | Professional (512), Commercial (512T) |
| Class | Finishers feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Hybrid Bitter Kola Seedlings
Rated 0 out of 5
₦3,500.00 – ₦45,000.00Price range: ₦3,500.00 through ₦45,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 100000000000000000000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Item Type | Improved Variety, Improved-Grafted Variety, Local Variety |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Metal Seed Planter – Chinese Model
Rated 0 out of 5
₦75,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Presentation | Packaged in paper boxes |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
Grower Concentrate (40% | Hybrid Brand) – 25Kg Bag
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | 40% |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Growers |
| Packaging | 25kg bags |
| Up to Date | UTD |
Irvingia wombulu (ogbono) seedling
Rated 0 out of 5
₦2,500.00
0 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Irvingia wombolu | Ogbono, Seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Paper Egg Crates (White | Brown | Bundle of 100 pieces)
Rated 0 out of 5
₦15,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Class | Paper Egg Crates |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Maximum Order | 5 Bundles (500 Crates) |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Brown, White |
NoduMax Legume Inoculant (100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Packaging | Sachets |
| Up to Date | UTD |
Hydrated lime | 25kg
Rated 0 out of 5
₦9,000.00
4.36 out of 5
| Weight | 25000000 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










