Showing 97–108 of 1187 resultsSorted by price: high to low
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Locally Fabricated Battery Cages For Broilers – Brooding Cage (3 Tiers | 300 Chicks | 84 Mature Birds)” has been added to your cart. View cart
Combo Offer: Maize Sheller with GX200 Petrol Engine (1000–1500 kg/hr) + Metal Seed Planter
Rated 0 out of 5
₦450,000.00
Stainless Steel Net Table (3ft × 6ft) – Chicken Draining Table for Poultry Processing
Rated 0 out of 5
Complete Irrigation Combo Kit For One Acre – Drip Tape | End Cap | Connector with Valve | Layflat Hose
Rated 0 out of 5
Evisceration Table (For Poultry Processing | 8ft x 4ft x 4ft)
Rated 0 out of 5
4.56 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Dimensions | 244 × 122 × 122 cm |
| Class | Processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, Heavy duty, Locally fabricated, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Imported Battery Cage with PVC feeder – Various Birds Capacity- (Free Installation above 10unit)
Rated 0 out of 5
₦245,000.00 – ₦425,000.00Price range: ₦245,000.00 through ₦425,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.56 out of 5
| Weight | 7000000000000 g |
|---|---|
| Tier | A whole unit contains 6 cages in 3 tiers (3 cages on each side) |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 120 birds, 128 birds, 160 birds, 96 birds |
Poultry Drip Hangers | 150-200 Birds Capacity
Rated 0 out of 5
4.56 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | poultry processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |
Greenhouse Shade Net – UV Stabilized Agricultural Shade Net for Crop Protection (400m Square)
Rated 0 out of 5
₦400,000.00
Auto Continous Band Sealer Machine
Rated 0 out of 5
₦400,000.00
0 out of 5
| Weight | 19000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Item Type | Auto Continous Band Sealer Machine |
| Up to Date | UTD |
Locally Fabricated Battery Cages For Broilers – Brooding Cage (3 Tiers | 300 Chicks | 84 Mature Birds)
Rated 0 out of 5
₦380,000.00
4.56 out of 5
| Dimensions | 198.12 × 97.5 × 182.9 cm |
|---|---|
| Quality | FULLY GALVANIZED, SEMI GALVANIZED |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Tier | A whole unit contains 6 cages in 3 tiers |
| Cage capacity | A whole unit can contain 200 chicks and 100 mature broilers. |
| Packaging/features | Semi-automatic drinking systems Premium feeding system to avoid feed wastage Durable frames for the cages Good quality connecting fittings |
| Up to Date | UTD |
Fogging Machine – Disinfection | Fumigation
Rated 0 out of 5
Load more products
Loading...










