Showing 97–108 of 1188 resultsSorted by price: low to high
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
Cabrio Duo Fungicide (BASF Brand | 200ml | 1L Bottle)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Class | Fungicide |
|---|---|
| Packaging | 1 liter bottle, 200ml bottle |
| Up to Date | UTD |
Goslings (Baby Geese | Day-Old | 1 Male&1Female)
Rated 0 out of 5
4.33 out of 5
| Class | Poultry birds |
|---|---|
| Features | 2 in 1, one male one female |
| Suitable For | Geese farming |
| Presentation | 1 Pair (1 Male and 1 Female) |
Atlas Egg Boost Multivitamin (150g Per Sachet)
Rated 0 out of 5
4.67 out of 5
| Weight | 150 g |
|---|---|
| Class | Multivitamins |
| Suitable For | Boosting egg production |
| Packaging | Net weight; 150g |
| Up to Date | UTD |
Commercial Hyla Rabbits (Broiler Rabbit Breed | 3 Females + 2 Males)
Rated 0 out of 5
4.87 out of 5
| Age | Mature (16-20 weeks), Weaners (6-8 weeks) |
|---|---|
| Item Type | Broiler Rabbits, Commercial rabbits |
| Item Condition | Live |
| Suitable For | Breeding, Fur production, Pets, White meat |
| Packaging | Well ventilated cardboard boxes |
| Minimum Order | 1 colony (5 rabbits) |
| Country of Origin | Bred in Nigeria from exotic parent stock |
Cold Room (| 5HP | 7.5HP |)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Dimensions | N/A |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
Portable Disinfectant Fogger Machine (Clean Air Spray | KS900W | KS400W)
Rated 5.00 out of 5
4.78 out of 5
| Weight | 7500 g |
|---|---|
| Class | fogger machine |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Features | Heat up time is 3 to 4 minutes, spray distance is 4 to 6 meters, fog oil capacity is 0.8 to 1 liters, mist output is 1000 to 2000cfm. |
| Suitable For | effective control infection and diseases on farms, workplaces, and households. |
Load more products
Loading...










