Day-Old AMO Pullets (ISA Brown | Pre-Order)
₦158,000.00| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
CHI Pullet | ISA Brown Pullets (Commercial Day-Old Chicks)
₦158,000.00| Species | Poultry |
|---|---|
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Fidan Day-Old Pullets | Full Carton
₦158,000.00| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Species | Poultry |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
GLUCOSE-CEE (Dextrose and Vitamin C) 60g | 100g
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Dextrose and Vitamin C Supplement |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Species | Poultry |
| Minimum Order | 10 |
| Country of Origin | Nigeria |
| Size | 100g, 60g |
Quinoprim (Water Soluble Antibiotic/Anticoccidial Powder) 100g
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Anticoccidial medication, Strong antibiotic medication |
| Species | Poultry |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Packaging | 100g sachets, A pack of 25 sachets |
| Country of Origin | Mobedco-Vet, Jordan |
| NAFDAC Reg. Number | B4-5258 |
| Up to Date | UTD |
MIAVIT Multivitamin Liquid (1 Litre)
₦20,000.00| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Species | Poultry |
| Country of Origin | Germany |
| Up to Date | UTD |
MIAVIT Multivitamin Liquid (1 Litre)
₦21,500.00| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Germany |
| Species | Poultry |
| Up to Date | UTD |
Embaceryl Antibiotics and Multivitamins -100g
Price range: ₦64,600.00 through ₦129,000.00| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Antibiotic and multivitamin medication |
| Species | Livestock, Poultry, Rabbits |
| Suitable For | Administration in drinking water |
| Packaging | 1 carton (100 sachets), 1/2 carton (50 sachets) |
| Country of Origin | Nigeria |










