Showing 1–12 of 16 resultsSorted by price: high to low
Ugu Seeds | Seedlings | Pods
Rated 0 out of 5
₦1,000.00 – ₦22,000.00Price range: ₦1,000.00 through ₦22,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Pods, Seeds, Ugu seedling |
| Class | Plant seedling |
| Up to Date | UTD |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Planting |
| Features | Climber |
Grafted Hass Healthy Avocado Seedlings
Rated 0 out of 5
₦15,000.00
0 out of 5
| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Avocado farming |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Double Budded Seedlings (Of All Citrus Species)
Rated 0 out of 5
₦8,499.99
0 out of 5
| Weight | 1000000000000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Suitable For | Transplanting from the nursery to the main bed |
| Presentation | Seedlings in polythene bags |
| Estimated delivery (working days) | Available on pre-order | Nationwide shipping |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Lime Seedling
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | Lime seedlings |
| Class | Plant seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Planting |
| Up to Date | UTD |
Grafted dwarf hybrid mango seedlings
Rated 0 out of 5
₦4,199.99
0 out of 5
| Weight | 100000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Planting |
| Up to Date | UTD |
Hybrid Orange Seedling
Rated 0 out of 5
₦3,500.00
0 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Safe |
| Up to Date | UTD |
Dwarf Mango Seedling
Rated 0 out of 5
₦3,500.00
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | dwarf mango seedling |
| Class | Plant seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Planting |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Grape Orange Seedlings
Rated 0 out of 5
₦3,499.99
0 out of 5
| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Up to Date | UTD |
Budded Orange Seedlings (7-9 Months)
Rated 0 out of 5
₦3,000.00
5 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Suitable For | Transplanting from the nursery to the main bed |
| Presentation | Seedlings in polythene bags |
| Estimated delivery (working days) | Available on pre-order | Nationwide shipping |
| Up to Date | UTD |
Avocado Seedlings
Rated 0 out of 5
₦2,850.00
0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Avocado farming |
| Up to Date | UTD |
African Walnut Seedlings
Rated 0 out of 5
₦1,699.99
0 out of 5
| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Plant seedling |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Planting |
| Up to Date | UTD |
Hybrid Cashew Seedlings (Jumbo Varieties)
Rated 0 out of 5
₦1,500.00
0 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Item Type | Jumbo Brazilian Cashew |
| Estimated delivery (working days) | Available on pre-order | Nationwide shipping |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










