“Hanging Plastic Feeder For Poultry (8kg Feed Capacity)” has been added to your cart. View cart
Showing all 11 resultsSorted by price: high to low
MiaDiaSan Feed Additive (Advanced Formulation)
Rated 0 out of 5
₦9,500.00 – ₦190,000.00Price range: ₦9,500.00 through ₦190,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Poultry feed additive |
| Suitable For | Oreganum, Plant extract, Probiotic, Resolving issues of wet litter |
| Size | Mia-Diasan 1kg, Mia-Diasan 10kg, Mia-Diasan 20kg |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Country of Origin | Germany |
Rechargeable Knapsack Sprayer (2-in-1 | Hand/Battery Powered)
Rated 5.00 out of 5
₦69,000.00 – ₦93,000.00Price range: ₦69,000.00 through ₦93,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 6170 g |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 20 × 52.8 cm |
| Item Type | Knapsack sprayer |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Capacity | 16 litres, 20 litres |
| Up to Date | UTD |
Calcium Nitrate Fertilizer + Boron (YaraLiva™ Nitrabor | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦81,000.00
4.36 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Size | 25kg |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Up to Date | UTD |
Taf 25% Oral (Thiamphenicol 250mg | 1L | 5L)
Rated 0 out of 5
₦79,999.00 – ₦187,740.99Price range: ₦79,999.00 through ₦187,740.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| size | Taf 25% 80ml, Taf 25% 1L, Taf 25% 5L |
| Suitable For | Oral administration via drinking water |
| Country of Origin | Chemifarma s.p.a. Industrial Pharmaceutical: Italy |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
Farm Visit | Offline Technical Support Plan (Southeast Only)
Rated 0 out of 5
₦50,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
|---|
Clip Nipple – (Pack of 100 Pieces)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Recommended PVC Pipe Size | 3/4 inch pipe |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Hanging Plastic Feeder For Poultry (8kg Feed Capacity)
Rated 0 out of 5
₦19,500.00
4 out of 5
| Weight | 1800 g |
|---|---|
| Capacity | Each feeder has a capacity of 5-10 kg of feed at a time. Each feeder serves about 14 birds at once |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Up to Date | UTD |
Atrazine Powder (Selective/Systemic Herbicide | 80% WP ) -1kg
Rated 0 out of 5
₦13,000.00
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | Systemic Herbicide |
| Size | 1kg bag |
| Minimum Order | 5 sachets |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Up to Date | UTD |
Red Cup Bucket Drinker
Rated 0 out of 5
₦700.00
4.6 out of 5
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 × 5 cm |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
Yosher-Dan Peppermint Oil (Natural | Organic)
Rated 0 out of 5
₦4,580.00 – ₦20,500.00Price range: ₦4,580.00 through ₦20,500.00
0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Type | Peppermint oil |
| Suitable For | Improved health | Organic therapy |
| Size | 15ml, 30ml |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
Yosher-Dan Lavender Oil (Natural | Organic)
Rated 0 out of 5
₦4,900.00 – ₦19,250.00Price range: ₦4,900.00 through ₦19,250.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Lavender oil |
| Payment Term | Full Payment |
| Size | 15ml, 30ml (2% Conc), 30ml (50% Conc) |
| Estimated delivery (working days) | in 1 to 3 Days |
| Suitable For | Skin care | Beauty, Wound healing |










