Showing 109–120 of 302 resultsSorted by price: high to low
New Hope Layer Mash (Professional Layer Mash – 324
Rated 0 out of 5
₦17,938.50
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324 |
| Up to Date | UTD |
Grifaton GreyBell Watermelon Seeds | Hybrid
Rated 0 out of 5
₦17,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Weight | 100g, 500g |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | Can |
| Up to Date | UTD |
Washed and Buffered Cocopeat | 5Kg Blocks
Rated 0 out of 5
₦17,000.00
5 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Features | EC: < 0.3ms/cm; pH: 5.8-6.5; Expansion: 15L/kg; Sieve: 6mm |
| Presentation | 5kg bags, 5kg blocks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Type | Washed and Buffered Cocopeat (5kg Bags), Washed and Buffered Cocopeat (5kg Blocks) |
| Up to Date | UTD |
New Hope Layer Ration (Commercial | Mash | Pellet | 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦16,185.00 – ₦16,909.50Price range: ₦16,185.00 through ₦16,909.50
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Mash 324H, Pellet 324T |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
New Hope (Grower Mash – 322 | Grower Pellets – 322T | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦15,786.00 – ₦16,626.00Price range: ₦15,786.00 through ₦16,626.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry birds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | Layer birds from 9 to 15 weeks |
| Feed Line | Grower Mash – 322, Grower Pellets – 322T |
| Up to Date | UTD |
Miaphos – Liquid Feed Supplement of Poultry (1L)
Rated 0 out of 5
₦16,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Feed Additive |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | healthy and safe |
| Packaging | Plastic container |
| Up to Date | UTD |
Ring Die for Feed Pelleting Machine (2mm | 3mm | 4mm | 9mm)
Rated 0 out of 5
₦16,000.00
4.6 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Pelletizing machine |
| Suitable For | Producing animal feed pellets |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Item Type | 3mm, 6mm, 8mm |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Size | 2mm, 3mm, 4mm, 9mm |
pH Buffer Powder | Calibration Solution ( 20pcs Per Lot )
Rated 0 out of 5
₦16,000.00
0 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Class | Ph solution |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | PH Meter Buffer Powder Calibration Solution |
| Packaging | 250g Sachet |
| Up to Date | UTD |
Band Castrator (For Farm Animals)
Rated 0 out of 5
₦15,500.00
0 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Dimensions | 23 cm |
| Features | Stainless steel |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Equipment |
| Up to Date | UTD |
Paper Egg Crates (White | Brown | Bundle of 100 pieces)
Rated 0 out of 5
₦15,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 9000 g |
|---|---|
| Class | Paper Egg Crates |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Maximum Order | 5 Bundles (500 Crates) |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Brown, White |
Darina Cucumber seeds | 10g | Seminis brand
Rated 0 out of 5
₦15,000.00
5 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | cucumber |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | early maturity, incredibly sweet fruits, and high potential yield. |
| Suitable For | Cucumber cultivation |
| Packaging | 10g sachet |
| Up to Date | UTD |
Intensive Aquaculture (Fish Farmers’ Practical Guide), Sept 2024 edition
Rated 4.50 out of 5
₦14,400.00
4.82 out of 5
| Class | Book |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Load more products
Loading...










