Showing 133–144 of 302 resultsSorted by price: high to low
FIVE STAR| FUNGICIDE | 100mL |250mL
Rated 0 out of 5
₦8,750.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Fungicide |
| Packaging | 100ml bottle, 250 mL bottle |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Crop protection |
Agrovert 11 – 46 – 14 Fertilizer |1kg
Rated 0 out of 5
₦8,750.00
4.36 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Packaging | 1kg package |
| Suitable For | Application on field crops, fruits, vegetables |
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Country of Origin | Netherland |
| Up to Date | UTD |
Poultry Feeders | Different Sizes
Rated 0 out of 5
₦2,105.00 – ₦8,500.00Price range: ₦2,105.00 through ₦8,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.6 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 1.5kg, 10kg, 5 kg, 6kg, 8kg, 9kg |
| Colour | Black and red, White and red |
Efia Hot Pepper Seeds (East West Seed Brand) | 5g
Rated 0 out of 5
₦8,500.00
4.88 out of 5
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Country of Origin | Thailand |
| Up to Date | UTD |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Packaging | 5g Sachets |
Agrovert 30-10-10 Fertilizer |1kg
Rated 0 out of 5
₦8,499.99
5 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Country of Origin | Netherland |
| Up to Date | UTD |
Agrovert Special Production Fertilizer | 6 – 13 – 46 | 1kg
Rated 0 out of 5
₦8,499.99
4.36 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Packaging | 1kg package |
| Suitable For | Application on field crops, fruits, vegetables |
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Country of Origin | Netherland |
| Up to Date | UTD |
Gumboro Vaccines (Large Dose Vial | 100 | 200 | 500 | 1000 | 2000) + Transport Flask
Rated 0 out of 5
₦1,900.00 – ₦8,200.00Price range: ₦1,900.00 through ₦8,200.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.67 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes with diluent |
| Minimum Order | 1 pack, there are 10 vials in a pack |
| Packaging | In vials |
| Suitable For | Prevention of infectious bursal disease (Gumboro) in poultry |
| Dose Per Vial | 100-Dose, 200-Dose, 500-Dose, 1000-Dose, 2000-Dose |
Cage Plier | Pin
Rated 0 out of 5
₦4,000.00 – ₦8,000.00Price range: ₦4,000.00 through ₦8,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
|---|---|
| Features | Durable material |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Pin, Plier |
Sweet Pepper Yolo Wonder | 25g
Rated 0 out of 5
₦8,000.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Packaging | 100g can |
WH-A08 Portable Electronic Scale (LCD | Max 50kg | With Hanging Hook/Backlight)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 750 g |
|---|---|
| Capacity | 50kg |
| Class | electronic scale |
| Colour | Black |
| Digital LED display | big LCD with backlight |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Item Type | digital hanging scale |
| Suitable For | Grading, Weighing |
| Up to Date | UTD |
AMOXY-COL Antibiotic {100g}
Rated 0 out of 5
₦8,000.00
4.67 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Gel fertilizer With Urea (Herogra Brand)
Rated 0 out of 5
₦8,000.00 – ₦63,000.00Price range: ₦8,000.00 through ₦63,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Item Type | Gel fertilizers |
| Presentation | 1 bottle (1L), 1 Carton (12 bottles) |
| Minimum Order | 1 carton (12 1-litre bottles) |
| NAFDAC Reg. Number | A5-0980 |
| Country of Origin | Herogra, Brazil |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










