Showing 73–84 of 302 resultsSorted by average rating
GreyBell Watermelon Seeds | Hybrid
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Features | Large oval-shaped fruits. |
| Packaging | Sachets |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Size | 100g, 500g |
| Up to Date | UTD |
NoduMax Legume Inoculant (100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Packaging | Sachets |
| Up to Date | UTD |
Basil Sweet Genovese | 900 seeds
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 1.3 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Suitable For | Agricultural plantation |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Seed packs |
| Up to Date | UTD |
Hybrid Orange Seedling
Rated 0 out of 5
₦3,500.00
0 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Safe |
| Up to Date | UTD |
Single Super Phosphate
Rated 0 out of 5
₦25,000.00
5 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Agricultural fertilizer |
| Item Condition | safe to use |
| Up to Date | UTD |
Aminogrow WS (Interchemie Brand | 100g)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Multivitamin |
| Packaging | 100g sachet |
| Suitable For | Supplying amino acids to poultry birds, boosting immune system |
| Up to Date | UTD |
Levastar (DSL Brand | Dewormer | 50g | 100g)
Rated 0 out of 5
₦1,300.00 – ₦5,200.00Price range: ₦1,300.00 through ₦5,200.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Anthelminthics |
| Suitable For | Cattle, horse, pig, sheep, and goat |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Safe |
| Size | 100g, 50g |
DSL Gentylo (Gentamycin and Tylosin | 100g)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 100g |
| Presentation | 100g sachet |
| Suitable For | poultry and livestock |
| Class | Veterinary Medicine |
| Up to Date | UTD |
Divertamin (Multivitamins | 100g)
Rated 0 out of 5
₦3,500.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Multivitamins |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Up to Date | UTD |
Divermectin (DSL Brand | 1 Liter)
Rated 0 out of 5
₦20,999.99
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Injectable dewormer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Size | 100ml, 1L |
| Up to Date | UTD |
Divergen-D (DSL Brand | Antimicrobial Drug | 100g)
Rated 0 out of 5
₦10,450.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Veterinary drug |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Antibiotic |
| Packaging | 100g |
| Up to Date | UTD |
Amprolium 30 (DSL Brand | 100g)
Rated 0 out of 5
₦5,950.00
0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type | Anticoccidial formulation for livestock |
| Suitable For | Poultry and livestock | Administration in drinking water |
| Packaging | 100g |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










