Industrial Electric Hand Mixer
| Class | |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Durable material |
| Item Condition | New |
| Warranty | 12 months |
Rotary Hammer
| Class | |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Warranty | 12 months |
| Capacity |
Neimycin-Neo|Antibiotics|50g
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Antibiotics |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Broad spectrum antibiotics |
| Item Condition | New |
| Item Type | Antibiotic and multivitamin medication |
| Packaging | 50g sachet |
Maluminth II|Tablet
| Class | Anthelminthics |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High Nutritional quality |
| Item Condition | New |
| Item Type | Anthelminthics |
Diesel Pelletizing Machine (200 kg/hr.)
| Class | Pelletizing machine |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | New |
| Warranty | 12 months |
Floating Feed Pellet Machine | Flash Sales
| Class | Pelletizing machine |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | dice: 5pieces (1mm, 2mm, 3mm, 4mm, 6mm), Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | New |
| Warranty | 12 months |
| Capacity | 100-120kg/hr, 180-200kg/hr, 30-40kg/hr, 40-50kg/hr |
| Up to Date | UTD |
Offer: Tarpaulins – 20ft x 20ft x 4ft + Free 1000 pieces of fingerlings
₦541,000.00| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
Fysal-MP (Feed Contamination Control | Selko Brand | 25kg)
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Agrochemicals |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Disc Plough | 3 Discs
| Weight | 300000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Type | |
| Item Condition | Heavy duty, Imported-Durable and sturdy, New |
| No. of Discs | 3 |
| Operator Speed | 5 – 6.5 kmph |
| Suitable For | |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
Mesh For Battery Cage | 2mm Thickness
| Weight | 600 g |
|---|---|
| Packaging/ features | Semi-automatic drinking system Premium feeding system to avoid feed wastage Durable frames for the cages Good quality connecting fittings |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Type | |
| Item Condition | New |
| Suitable For | Battery Cage |
Binding wire | For Battery Cages
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Suitable For | Poultry production |
| Estimated delivery (working days) | |
| Item Type | |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |










