Imported Battery Cage with PVC feeder – Various Birds Capacity- (Free Installation above 10unit)
Price range: ₦225,000.00 through ₦415,000.00| Weight | 7000000000000 g |
|---|---|
| Tier | A whole unit contains 6 cages in 3 tiers (3 cages on each side) |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
| Capacity | 120 birds, 128 birds, 160 birds, 96 birds |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Large Garri Fryer (400kg of Garri per Day) – Locally Assembled | PF-001-MOD2026
₦2,200,000.00| Item Type | Large Garri Fryer |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Large Cassava Peeler – Locally Assembled | 2.5 – 3 tons/hr. | PE-001-MOD2026
Original price was: ₦2,500,000.00.₦1,815,000.00Current price is: ₦1,815,000.00.| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | in 3 – 4 weeks |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
five-IODINE | Disinfectant | 10% PVP (100mL | 1L)
Price range: ₦3,500.00 through ₦13,000.00| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | disinfectant |
| Suitable For | Cleaning and Disinfecting |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 1 liter bottle, 100ml bottle |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
five-DICLACOX | Anticoccidial (100mL | 1L)
Price range: ₦5,200.00 through ₦40,850.00| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Anticoccidial liquid |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Packaging | 1 liter bottle, 100ml bottle |
| Payment Term | Full Payment |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Palee F1 | Bitter Gourd | 10g
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 10g Sachets |
Industrial Electric Hand Mixer
| Class | |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Durable material |
| Item Condition | New |
| Warranty | 12 months |
Rotary Hammer
| Class | |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Warranty | 12 months |
| Capacity |
Grass Shredder Without Conveyor – (1 ton/hr.)
₦660,000.00| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Diesel Pelletizing Machine (200 kg/hr.)
| Class | Pelletizing machine |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | New |
| Warranty | 12 months |
Floating Feed Pellet Machine | Flash Sales
₦4,985,000.00| Class | Pelletizing machine |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | dice: 5pieces (1mm, 2mm, 3mm, 4mm, 6mm), Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | New |
| Warranty | 12 months |
| Capacity | 100-120kg/hr, 180-200kg/hr, 30-40kg/hr, 40-50kg/hr |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page










