Showing 25–36 of 141 resultsSorted by price: low to high
Feed Mill Crusher | Mechanical Vertical Mixer |Electric With Electric Motor (1 Ton Capacity)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 200000 g |
|---|---|
| Features | |
| Class | Agricultural equipment |
| Suitable For | |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
| Item Condition | New |
Electric Pulveriser | Vertical Mixer with Hammer Mill – 2 tons
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 450000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
| Item Condition | New |
| Item Type | |
| Features |
Farm Helmets | Protective Head Wear
Rated 0 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Class | protective wears |
| Item Condition | New |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | user protection |
Diesel Engine with Key Starter | 1115 Model
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 180000 g |
|---|---|
| Item Type | Diesel engine |
| Model | 1115 Model |
| Item Condition | New |
| Starting Method | Hand cranking/Electric starting |
| Features | |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
4-Row Seed Planter | Farm Implement
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 600000 g |
|---|---|
| Item Type | Agricultural equipment |
| Class | |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Capacity | |
| Suitable For | |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
Binding wire | For Battery Cages
Rated 0 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Suitable For | Poultry production |
| Estimated delivery (working days) | |
| Item Type | |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
Mesh For Battery Cage | 2mm Thickness
Rated 0 out of 5
| Weight | 600 g |
|---|---|
| Packaging/ features | Semi-automatic drinking system Premium feeding system to avoid feed wastage Durable frames for the cages Good quality connecting fittings |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Item Type | |
| Item Condition | New |
| Suitable For | Battery Cage |
Disc Plough | 3 Discs
Rated 0 out of 5
| Weight | 300000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Type | |
| Item Condition | Heavy duty, Imported-Durable and sturdy, New |
| No. of Discs | 3 |
| Operator Speed | 5 – 6.5 kmph |
| Suitable For | |
| Estimated delivery (working days) | within 2 weeks |
Fysal-MP (Feed Contamination Control | Selko Brand | 25kg)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Agrochemicals |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Aminogrow WS (Interchemie Brand | 100g)
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Multivitamin |
| Packaging | 100g sachet |
| Suitable For | Supplying amino acids to poultry birds, boosting immune system |
| Up to Date | UTD |
Offer: Tarpaulins – 20ft x 20ft x 4ft + Free 1000 pieces of fingerlings
Rated 0 out of 5
₦541,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
Load more products
Loading...










