Showing 73–84 of 145 resultsSorted by price: low to high
Rubber Hand gloves | Protective Farm Wear
Rated 0 out of 5
₦7,000.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | protective wears |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | user protection |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
NUFOCARE POWDER(P) – (Natural Growth Promoter and Amplifier | Acidifier | 1kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦7,950.00 – ₦141,100.00Price range: ₦7,950.00 through ₦141,100.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Item Type | Acidifier, Natural growth promoter |
| Suitable For | Inclusion in feed |
| Size | 1kg, 25kg |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Sweet Pepper Yolo Wonder | 25g
Rated 0 out of 5
₦8,000.00
5 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Packaging | 100g can |
Layer premix | For Layers | 25kg
Rated 0 out of 5
₦8,400.00 – ₦63,800.00Price range: ₦8,400.00 through ₦63,800.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | layers premix |
| Packaging | 25kg bag |
| Suitable For | layers |
| Up to Date | UTD |
| Size | 2.5kg, 25kg |
African Giant Snails and Snail Farming (Volumes 1 and 2)
Rated 0 out of 5
₦9,600.00 – ₦12,000.00Price range: ₦9,600.00 through ₦12,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.82 out of 5
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Item Type | Ebook Vol. 1, Ebook Vol. 2, HardCopy Vol. 1, HardCopy Vol. 2 |
| Class | Books |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Suitable For | farmers |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Hallakat Insecticide (Emamectin Benzoate | Acetamiprid | 250mL)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Broiler Premix (For Broiler Production | 2.5kg | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦11,500.00 – ₦75,000.00Price range: ₦11,500.00 through ₦75,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.96 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | Premix Finisher |
| Packaging | 2.5Kg bags, 25kg bag |
| Suitable For | Broiler Finishers |
Intensive Aquaculture (Fish Farmers’ Practical Guide), Sept 2024 edition
Rated 4.50 out of 5
₦14,400.00
4.82 out of 5
| Class | Book |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
NUFOBACTER Liquid (Antibiofilm, Acidifier, Drinking Line Cleanser, Growth Promoter | 1L | 5L)
Rated 0 out of 5
₦14,500.00 – ₦67,000.00Price range: ₦14,500.00 through ₦67,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Size | 1 litre, 5 litres |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
pH Buffer Powder | Calibration Solution ( 20pcs Per Lot )
Rated 0 out of 5
₦16,000.00
0 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Class | Ph solution |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | PH Meter Buffer Powder Calibration Solution |
| Packaging | 250g Sachet |
| Up to Date | UTD |
EKOPAK Water Resistant Egg Crates(100 Pcs)
Rated 0 out of 5
₦16,700.00 – ₦17,900.00Price range: ₦16,700.00 through ₦17,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 5000000000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | New |
| Minimum Order | A bundle of 100 pieces of crates |
| Model | 30 Eggs Crate (no cover), 6 Eggs Crate (with cover) |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
Liver Vital Liquid | For Liver in Poultry Birds
Rated 0 out of 5
₦17,500.00 – ₦69,200.00Price range: ₦17,500.00 through ₦69,200.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 1L, 5L |
| Item Type | Liver Supplement |
| Suitable For | Poultry |
Load more products
Loading...










