Iron Dextran (Iron-III Injectable Supplement for Livestock) 100ml
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Injectable, Iron dextran |
| Species | Livestock, Piglets |
| Suitable For | Intramuscular | Subcutaneous | Slow Intravenous Injection |
| Packaging | 100ml bottles, 100ml packed as 48 bottles in a box |
| Country of Origin | Kepro, Holland |
| Up to Date | UTD |
Sultrimix (Injectable Antibiotic for Livestock) 100ml
Price range: ₦1,450.00 through ₦68,200.00| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Injectable, Strong antibiotic medication |
| Species | Cattle, sheep and goats, Livestock |
| Suitable For | Intramuscular | Subcutaneous | Slow Intravenous Injection |
| Packaging | 100ml bottles, 100ml packed as 48 bottles in a box |
| Country of Origin | Mobedco-Vet, Jordan |
| NAFDAC Reg. Number | B4-5258 |










