Showing 457–468 of 1187 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Valentine Broilers Commercial Day Old Chicks (Ross 308)” has been added to your cart. View cart
Grass Shredder Without Conveyor – (1 ton/hr.)
Rated 0 out of 5
₦660,000.00
0 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Final Force Insecticide | Systemic
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 30 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Agrochemicals |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 30g sachet |
Diesel Pelletizing Machine (200 kg/hr.)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Class | Pelletizing machine |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | New |
| Warranty | 12 months |
Floating Feed Pellet Machine | Flash Sales
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Class | Pelletizing machine |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | dice: 5pieces (1mm, 2mm, 3mm, 4mm, 6mm), Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | New |
| Warranty | 12 months |
| Capacity | 100-120kg/hr, 180-200kg/hr, 30-40kg/hr, 40-50kg/hr |
| Up to Date | UTD |
150kg Spring Scale
Rated 0 out of 5
₦85,000.00 – ₦95,000.00Price range: ₦85,000.00 through ₦95,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
|---|---|
| Class | Equipment |
| Item Condition | 100% Brand new |
| Item Type | |
| Payment Term | Full Payment |
| size | 100kg, 200kg |
Uda Ram (Sheep)
Rated 0 out of 5
₦120,000.00 – ₦250,000.00Price range: ₦120,000.00 through ₦250,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | N/A |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Matured Ram |
| Size | Large, Medium, Small |
Hydrated lime | 25kg
Rated 0 out of 5
₦9,000.00
4.36 out of 5
| Weight | 25000000 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Up to Date | UTD |
Valentine Broilers Commercial Day Old Chicks (Ross 308)
Rated 0 out of 5
₦61,000.00
4.43 out of 5
| Species | Poultry (Broilers) |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Size | Half Carton, One Carton |
Guard Force Powder Herbicide | Post-emergence |100g
Rated 0 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Control of early weeds (annual and perennial broad-leaf weeds and grasses). |
| Estimated delivery (working days) | in less than 1 week |
| Payment Term | Full Payment |
| Capacity | 1 litre, 100g |
Legume Force Herbicide | Post-emergence | 1 Litre | 500mls | 250 mls
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Herbicide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Type | post-emergence herbicide |
| Presentation | 1 litre, 250ml, 500ml |
| Up to Date | UTD |
Weeder Head (for Brush Cutters) – Chinese Model
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Wet Mixer
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Class | |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Durable heavy duty steel structure |
| Item Condition | safe to use |
| Item Type |
Load more products
Loading...










