“Poultry Automatic Injector (Chicken Syringe)” has been added to your cart. View cart
Showing 133–144 of 207 resultsSorted by latest
New Hope Chick Crumble (Brand 321 | 25kg Bag)
Rated 0 out of 5
₦18,673.50
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Poultry feed |
| Suitable For | Poultry chicks |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
The Organic Garden – Green and Easy (Hardcopy Book)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | Book |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Features | Features important topics on organic farming |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Four-Way Fogger (High Pressure Poultry Sprinkler System | Pieces)
Rated 0 out of 5
₦2,300.00
4 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Pig Nipple Drinker (5 Pieces)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Suitable For | Pig drinking system |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Minimum Order | 5 |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Vechta, Germany |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Kale Semi-Tailed Curled (WellGrow Seeds Brand | 0.3g)
Rated 0 out of 5
5 out of 5
| Weight | 25 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Sachets |
| Minimum Order | 10 |
Hyla Rabbits (Commercial Breed | Weaners | Growers | Adults | 3 Females + 2 Males)
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Class | Live rabbits |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Country of Origin | Nigeria |
| Features | White coat, erect ears, hardy breed |
| Minimum Order | 1 colony (5 rabbits) |
| Payment Term | Full Payment |
Farm Support Broilers (Commercial Day-Old Arbor Acres Plus)
Rated 4.45 out of 5
₦52,000.00
4.48 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Presentation | Carton of 50 chicks |
| Class | Day-old broilers |
| Estimated delivery (working days) | 5-10 working days |
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
Quality Point-of-Lay Hens (ISA Brown)
Rated 5.00 out of 5
₦8,200.00 – ₦8,900.00Price range: ₦8,200.00 through ₦8,900.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 100000000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Nigeria |
| Payment Term | Full Payment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Age | 10 weeks, 12 Weeks, 14 Weeks |
Electric Hand Debeaker (220V/150W)
Rated 0 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Class | Poultry equipment |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Evisceration Table (For Poultry Processing | 8ft x 4ft x 4ft)
Rated 0 out of 5
4.56 out of 5
| Weight | 100000 g |
|---|---|
| Dimensions | 244 × 122 × 122 cm |
| Class | Processing equipment |
| Item Condition | Durable and sturdy, Heavy duty, Locally fabricated, New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Saddled Nipple Drinker (Chakra)
Rated 0 out of 5
₦490.00
4 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Suitable For | Poultry drinking lines |
| Class | Poultry equipment |
| Features | Comes in pairs: Nipple and saddle |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | Chakra |
| Up to Date | UTD |
Poultry Automatic Injector (Chicken Syringe)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Poultry equipment |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
0
days
00
hr
00
min
00
sc
Load more products
Loading...










