Organic Farming Inputs
“HONEST COMPOST | ORGANIC BLACK EARTH” has been added to your cart. View cart
Nutriplant Organic Plus Fertilizer (NOPF) | 100ml | 1 Ltr
Rated 0 out of 5
₦7,500.00 – ₦34,500.00Price range: ₦7,500.00 through ₦34,500.00
| Size | 1 litre, 100 ml |
|---|
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SUPER STEM NITROGEN AMENDMENT | ORGANIC BLACK EARTH | 1LITRE SPRAY
Rated 0 out of 5
₦22,000.00
| Up to Date | UTD |
|---|
0 out of 5
PRO-LIFE PLANT ENERGISER | ORGANIC BLACK EARTH | 1LITRE SPRAY CAN
Rated 0 out of 5
₦22,000.00
| Up to Date | UTD |
|---|
0 out of 5
MAGIC MIX| ORGANIC BLACK EARTH | | BLACK EARTH POTTING MIX
Rated 0 out of 5
₦31,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
HONEST COMPOST | ORGANIC BLACK EARTH
Rated 0 out of 5
₦32,000.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
NoduMax Legume Inoculant (100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Packaging | Sachets |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Potting Soil | 70 LTR | 40 LTR (Primasta Potting Soil)
Rated 0 out of 5
₦31,000.00 – ₦43,000.00Price range: ₦31,000.00 through ₦43,000.00
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, sealed |
| Up to Date | UTD |
| Size | 40 – LTR, 70 – LTR |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Nursery Bags (100 Pcs per Bundle)
Rated 0 out of 5
₦1,000.00 – ₦1,500.00Price range: ₦1,000.00 through ₦1,500.00
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 13.2 cm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Seed Trays (Plastic Nursery Sprouter Tray)
Rated 4.00 out of 5
₦1,500.00
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 28 × 40 cm |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 105 Holes, 200 Holes |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
Load more products
Loading...










