Search products
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
CROP SECTION
SAAF Fungicide (UPL Brand | 100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Fungicide |
| Packaging | 100g |
| Suitable For | Prevention of leaf spot, blast disease, rust disease, and other types of fungal diseases |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Presentation | Water-soluble powder (WP) |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Grafted dwarf hybrid mango seedlings
Rated 0 out of 5
₦4,199.99
| Weight | 100000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Planting |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Malaysian Dwarf Coconut Seedling |Hybrid Agric (semi-dwarf) (Green or Golden)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Item Type | Seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Dragon | Herbicide | 1L (Paraquat)
Rated 0 out of 5
₦9,000.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Capacity | 1000g |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Size | 1000g |
| Item Type | herbicide |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Ultimax Plus (Systemic Fungicide | 50g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦1,800.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Fungicide |
| Presentation | Powder |
| NAFDAC Reg. Number | A5-0046 |
| Suitable For | The control of black pod disease (Phytophthora sp.) of cocoa. |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Soya Beans Seeds for Planting (1kg Packs and 50kg bags)
Rated 0 out of 5
₦3,500.00 – ₦150,000.00Price range: ₦3,500.00 through ₦150,000.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Colour | Yellow |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 1kg, 50kg bag |
| Up to Date | UTD |
| Class | Seeds |
| Item Condition | Fresh |
| Item Type | soya beans seeds |
Ordered:686
Items available:214
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Agrovert 30-10-10 Fertilizer |1kg
Rated 0 out of 5
₦8,499.99
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Country of Origin | Netherland |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Karate Insecticide (5EC | Syngenta Brand)
Rated 5.00 out of 5
₦6,000.00
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Suitable For | Control of insect pests |
| Packaging | 250ml bottles |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Piquante Red F1 Hot Pepper Seeds | 500 Seeds
Rated 0 out of 5
₦30,000.00
| Weight | 50000000000 g |
|---|---|
| Packaging | 5g |
| Species | Red Pepper |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
Ridomil Gold Fungicide (Syngenta Brand | 250g Bottles | 50g Sachets)
Rated 0 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Weight | 250g, 50g |
| Class | Fungicide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Packaging | 250g bottles, 250g sachets, 50g sachets |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Soko Vegetable Seed | per 50gram
Rated 0 out of 5
₦1,500.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Class | Seeds |
| Item Type | vegetable seed |
| Packaging | Per milk cup |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Load more products
Loading...










