Search products
Price filter
Sort by
Filter by Brand
Agrochemicals
“Sunphosate 360SL (Glyphosate Herbicide | 1L)” has been added to your cart. View cart
Sunphosate 360SL (Glyphosate Herbicide | 1L)
Rated 0 out of 5
₦6,500.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Agrochemicals |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
5 out of 5
Sharp Shooter 250ml |1 Litre Insecticide
Rated 0 out of 5
₦27,500.00
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Packaging | 1 litre bottle, 250ml bottle |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
NoduMax Legume Inoculant (100g Sachets)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Country of Origin | Nigeria |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Packaging | Sachets |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Urea Fertilizer (Indorama | 50kg | 46% Nitrogen) | Ordinary
Rated 0 out of 5
₦51,000.00
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 50kg |
| Presentation | White crystalline form |
| Brand | Neem Coated Urea, Ordinary Urea |
| Up to Date | UTD |
4.36 out of 5
Red Force (Fungicide | 50g Sachets per Pack)
Rated 5.00 out of 5
₦2,500.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Fungicide |
| Packaging | 50g sachets |
| NAFDAC Reg. Number | A5-0229 |
| Features | 100 pieces per carton |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Agriguard Biological Fungicide | 100g Sachet
Rated 0 out of 5
₦4,000.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Item Type | Biological fungicide |
| Class | Fungicide |
| Suitable For | The control of blight, root rot, damping-off, seed rot, crown rot, black spot, pod rot, smut, and neck blast |
| Packaging | 100g sachet |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Belt Expert | 100ML
Rated 0 out of 5
₦12,500.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 100ml bottles |
| Suitable For | Crop protection |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Load more products
Loading...










